Alaves bez milosti: Tri gola u mreži poslednjeplasirane Almerije

26.01.2024 23:00
fudbaler Alavesa, Ander Gevera Guliver/Ricardo Larreina
fudbaler Alavesa, Ander Gevera

Fudbaleri Alavesa bili su bolji od Almeriji u premijernom susretu 22. gola španske La Lige - 3:0 (1:0).

Gosti su poveli već u 10. minutu posle lepe kombinacije Karlosa Visentea i Samuela Omorodiona posle koje je Alaves došao do prednosti.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, ali je već u nastavku Alaves udvostručio prednost, i to iz penala koji je realizovao Luis Roha.

Almerija je nakon toga preuzela inicijativu, ali nije uspela da dođe do pogotka, čak je još jedan i primila, a strelac je bio ponovo Omorodion za konačnih 3:0.

Alaves je sada 11. na tabeli sa 26 bodova, a u narednom kolu dočekuje Barselonu, dok je Almerija poslednjeplasirana i sada je očekuje susret sa Valensijom u gostima.