Almerija nemoćna u Andaluziji: Sevilja opravdala ulogu favorita

12.03.2023 19:13
Almerija nemoćna u Andaluziji: Sevilja opravdala ulogu favorita Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Fudbaleri Sevilje prekinuli su mini seriju od tri utakmice bez pobede u španskom prvenstvu, posle trijumfa nad Almerijom na svom terenu 2:1 (1:1) u utakmici 25. kola Primere.

Ovo je bila sedma pobeda Andalužana od starta sezone, a ona ih je učvrstila na sredini tabele, gde imaju 28 bodova, dok je Almerija ostala druga ispod crte, na pretposlednjem mestu sa 25 bodova.

Gosti su poveli u ranoj fazi golom Akimee, da bi Sevilja iskoristila incijativu u finišu poluvremena, kada je Okampos iz penala izjednačio na 1:1.

Andalužani su i u nastavku vodili glavnu priču na terenu, a u 73. minutu materijalizovali jednu od svojih mnogobrojnih šanši, a strelac je bio Lamela, koji je ujedno postavio i konačni rezultat.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj dobio je šansu od starta i utakmicu je odigrao svih 90 minuta.

Posle susreta sa Fenerbačheom u Ligi Evrope, Sevilja će u narednom kolu, 13. marta odmeriti snage sa Hetafeom, dok će Almerija tražiti bodove za beg iz opasne zone protiv Kadiza.