03.01.2024 23:46
Nastavlja se bajka Đirone: Sedam golova i odluka u nadoknadi za veliku pobedu protiv Atletika! Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Nastavlja se bajka Katalonaca u La Ligi! Fudbaleri Đirone po ko zna koji put ove sezone, došli su do pobede u gotovo poslednjim trenucima utakmice, nastavivši da sanjaju san o tituli, a do najnovija, zlata vredna tri boda, stigli su pogotkom Martina u nadoknadi protiv Atletiko Madrida u 19. kolu takmičenja - 4:3 (3:2).

Navijači na "Monteliviju" imali su prilike da gledaju neverovatnu utakmicu, sa pregršt šansi i golova, a na sreću većine stadiona, na kraju se radovala ekipa iz Katalonije. Iako je Đirona imala prednost od dva gola u finišu poluvremena, Madiđani su na krilima het-trika Morate, stigli do izjednačenja u 54. minutu.

Od tog trenutka do samog kraja gledali smo još veću borbu. Bilo je prilika na obe strane. Utisak je da je Atletiko bio nešto bliži golu u drugom poluvremenu, ali je sreća, na kraju, bila više na strani domaćina. Na samom početku sudijske nadoknade Ivan Martin postigao je gol za konačnih 4:3 i erupciju oduševljenja na tribina, posle koje se Đirona ponovo izjednačila sa Realom na čelu tabele.

Što se ostalih strelaca tiče. Golove za Đironu postigli su i Fernandez, Savio i Blind, dok je Morata bio trostruki strelac za Madriđane.