Đirona usamljena na vrhu: Pala je i Barselona na "Monžuiku"

10.12.2023 23:00
Fudbaleri Đirone na meču protiv Barselone Twitter/Girona FC
Fudbaleri Đirone na meču protiv Barselone

Đirona je na "Monžuik" stigla sa imperativom pobede jer je znala da će trijumfom izbiti na vrh tabele sa dva boda više u odnosu na Real Madrid. Na kraju pobeda trenutno lidera La Lige nad Barselonom 4:2 (2:1).

Gosti su veoma hrabro izašli protiv aktuelnog šampiona Španije. Otvoreniji pristup je ostavio dosta prostora Kataloncima da stvaraju šanse koje nisu iskoristili u startu, ali je zato Artem Dovbik bio precizan u 12. minutu kada je doneo prednost gostujućem timu.

Barselona je vrlo brzo uzvratila preko Roberta Levandovskog koji je iskoristio dodovanje Rafinje i poravnao rezultat u 19. minutu. Đirona je mogla do novog vođstva u 39. minutu kada je Migel Gutijerez šutirao sa 12 metara. Injaki Penja je samo pogledom ispratio loptu koja je otišla pored stative. Gotovo sa identične pozicije je ponovo šutirao Gutijerez svega 60 sekundi kasnije, ovog puta je lopta završila iza leđa Penje za novo vođstvo lidera na tabeli.

Katalonci su u drugom delu stvarali šanse, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze Paula Gazanigu. Đirona je izgledala toliko stabilno toko čitavog meča, da su se u pojedinim trenucima na "Monžuiku" čuli zvižduci kada je tim Ćavija Ernandeza imao posed. Valeri Fernandez je uvećao prednost gostiju nakon što je iskoristio lošu procenu Žila Kundea u 81. minutu i savladao Penju. Činilo se da povratka za Barselonu nema, ali je Gundogan u 92. minutu dao nadu domaćinu da može da stigne do boda. Tu nadu je ugasio zvanično Kristian Stuani pogotkom u 95. minutu.

Pobedom u Kataloniji, Đirona se osamostalila na vrhu tabele sa 41 osvojenim bodom. Barselona sa druge strane ostaje na četvrtoj poziciji sa 34 doba.