Alaves gomilao šanse, Las Palmas iskoristio jednu: Rodrigez "potpisao" minimalan trijumf

09.12.2023 16:00
Kirijan Rodrigez, fudbaler Las Palmasa, vodi loptu Guliver
Kirijan Rodrigez, fudbaler Las Palmasa, vodi loptu

Fudbaleri Alavesa dugo će žaliti za današnjim duelom sa Las Palmasom, jer su stvorili brdo šansi pred svojim navijačima i na kraju ostali praznih šaka protiv Las Palmasa u 15. kolu prvenstva Španije - 0:1 (0:1).

Jesu gosti imali češće loptu u svojim nogama, čak 60 odsto vremena, ali je domaćin uputio više šuteva ka golu (19/9) i udaraca u okvir istog (5:2), međutim uvek mu je nešto nedostajalo da naplati svoju ofanzivu i upiše petu pobedu u ovoj sezoni La Lige.

A i kada je Samu Omorodion sjajno utrčao na centaršut i spektakularnim udarcem zakucao loptu u donji levi deo mreže, za izjednačenje u 53. minutu, taj potez je otišao u vetar, jer je video tehnologijom detektovan ofsajd pre toga.

Zbog toga ostaje zabeleženo da je jedini strelac bio Kirijan Rodrigez, čiji je pogodak već u 31. minutu doneo sedmi trijumf Las Palmasu. Odigrao je dupli pas sa saigračem, malo izvan šesnaesterca, a onda smestio loptu uz desnu stativu.