Nastavlja se Seviljin post bez pobede: Morales doneo remi Viljarealu na "Ramon Sančez Pishuanu"

03.12.2023 20:31
Fudbaleri Sevilje i Viljareala Twitter/Villareal
Fudbaleri Sevilje i Viljareala

Nastavlja se "post" fudbalera Sevilje. Poslednju pobedu je ekipa iz Andaluzije upisala 26. septembra kada su savladali Almeriju. Danas su imali priliku protiv Viljareala da prekinu taj niz, ali je "žuta podmornica" odnela bod. Meč je na kraju završen rezultatom 1:1.

Tim Dijega Alonsa je statistički dominirao na ovoj utakmici. Uputili su 15 šuteva ka golu protivnika, promašili čak četiri velike šanse ali na kraju nije uspela da upiše pobedu. Domaćin je u 75. minutu poveo pogotkom Kike Salasa, a asistenciju je upisao Adria Pedrosa.

Prednost ekipe iz Andaluzije nije trajala ni punih 120 sekundi, jer je Hoze Luis Morale doneo izjednačenje gostima u 77. minutu. Do kraja utakmice je Sevilja probala da dođe do prve pobede nakon više od dva meseca ali im to nije pošlo za rukom.

Sevilja sada zauzima 15. mesto sa 13 osvojenih bodova, dok je Viljareal na 12. poziciji sa tri boda više.