Barselona uspela samo da se spasi poraza na "Valjekasu"

25.11.2023 15:59
Barselona uspela samo da se spasi poraza na "Valjekasu" Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Rajo Valejakno je uspeo u Madridu da zaustavi Barselonu 1:1 (1:0) u meču 14. kola Primere La Lige. Bili su bolji domaćini u prvom, gosti u nastavku, pa je na kraju remi bio i možda realan ishod.

Domačin je nadigrao Barselonu na "Valejkasu" u prvom delu i na kraju je zasluženo stigao do prednosti na poluvremenu. Imali su domaćini više prilika, golman Injaki Pena je zaustavio snažan udarac Unaija Lopeza u 10. minutu, ali je morao da vadi loptu iz mreže u 39. minutu. Unai Lopez je odbitak poslao u mrežu.

Posle dužeg vremena u timu Katalonaca pojavili su se oporavljeni Pedri i Frenki De Jong, ali se na njima videlo da su imali dužu pauzu. Odbrana Rajo Valejkana imala je najviše problema sa mladim Laminom Jamalom, ali na golu imaju sjajnog Makedonca Stoleta Dimitrievskog koji je zaustavio u 27. minutu udarac najmlađeg reprezentativca Španije.

Katalonci su mnogo bolje igrali u nastavku, dominirali su, propustili su dve velike prilike, a izjednačili u 83. minutu autogolom Lejuna. Nije najbolje zahvatio loptu igrač Raja posle centaršuta Baldea i prevario je Dimitrievskog. Navalila je Barselona da napravi preokret, ali je ostalo 1:1 na "Valjekasu".