"Raketa" Ivana Rakitića: Remi u gradskom derbiju Sevilje

12.11.2023 20:34
Rakitić i Gudelj slave izjednačujući gol protiv Betisa Twitter/Sevilla
Rakitić i Gudelj slave izjednačujući gol protiv Betisa

U danu prepunom derbija, odigran je i jedan u Andaluziji. Sevilja i Real Betis su u okviru gradskog derbija podelili bodove 1:1 (0:0) u 13. kolu La Lige.

Prvi deo utakmice je protekao u potpunoj dominaciji gostijuće ekipe. Čak tri velike šanse su propustili "zeleno-beli". Već u trećem minutu je Gvido Rodrigez mogao da dovede tim Manuela Pelegrija u vođstvo, ali je Marko Dmitrović upisao sjajnu intervenciju.

Igrao se 15. minuta kada je Ektor Beljerin šutirao sa ivice šesnasterca i zatresao mrežu, ali je VAR poništio njegov pogodak zbog ofsajda na začetku akcije. Pred kraj prvih 45 minuta je i Miranda imao šansu da donese prednost gostima ali je srpski golman ponovo pokazao sjajne reflekse.

U drugom poluvremenu je Betis nastavio da napada, ali nije bio konkretan kao i na početku utakmice. Ipak, Ajoze Perez je zatresao mrežu Dmitrovića u 72. minutu i tako nagradio svoju ekipu za sve prethodne propuštene prilike. Svega sedam minuta kasnije je Ivan Rakitić sjajni golom sa distance doneo izjednačenje u gradskom derbiju i postavio konačan rezultat.

Sevilja je ostala na 13. poziciji sa 12 osvojenih bodova, dok je Betis na sedmom mestu sa 21 bodom.