Preokret Barselone na poljski pogon: Robert Levandonvski spasao Katalonce

12.11.2023 18:12
Levandovski doneo pobedu Barseloni protiv Alavesa Twitter/Barcelona
Levandovski doneo pobedu Barseloni protiv Alavesa

Nastavlja se mučenje Barselone iako je slavila protiv Alavesa 2:1 nakon preokreta u 12. kolu La Lige.

Nisu svi navijači ni stigli da se smeste na svoja mesta na "Monžuiku" koji je ove sezone privremeni dom katalonskog kluba, a Samuel Omorodion je već zatresao mrežu za vođstvo gostiju. Svega 18 sekundi je bilo potrebno španskom napadaču da postigne pogodak protiv aktuelnog šampiona.

Logično, Ćavijev tim je preuzeo inicijativu u ostatku prvog poluvremena ali nije uspeo da pronađe rešenje da odbranu Alavesa. Imali su domaći dve velike prilike da dođu do izjednačenja ali lopta nije htela u gol. U drugih 45 minuta je viđen još veći pritisak Barselone.

Čak 73 posto vremena je lopta bila u nogama šampiona La Lige. Robert Levandovski je već u 53. minutu doneo izjednačenje na asistenciju Žila Kundea, a u 78. je sa penala omogućio Kataloncima totalni preokret.

Barselona je tako ostala na trećem mestu sa 30 osvojenih bodova, dok se Alaves nalazi na 14. poziciji sa 12.