Luda goleada na "San Mamesu": Dva preokreta i pobeda Bilbaa!

10.11.2023 23:05
Fudaleri Atletika Bilbaa slave pobedu protiv Selte Twitter/Athletic Club
Fudaleri Atletika Bilbaa slave pobedu protiv Selte

Kakav meč u Baskiji! Čak sedam golova je viđeno na otvaranju 13. kola La Lige i na kraju pobeda u zadnji čas Atletik Bilbaa protiv Selte 3:3 (1:2). Gosti sa Balearskih Ostrva vodili dva puta ali se klub sa "San Mamesa" dva puta vraćao u meč i konačno slavio kada su navijači već krenuli da napuštaju stadion.

Prvo je Jago Aspas u 25. minutu doneo prednost Selti, a u 37. je stajalo 1:1 na semaforu kada je Sanset postigao pogdak. Samo četiri minuta kasnije je Džonatan Bamba ponovo doneo prednost ekipi Rafe Beniteza, ali je Gorka Guruzeta pred sam kraj poluvremena postigao gol za 2:2.

Na samom startu drugog dela meča je isti igrač doneo prednost Bilbau, ali je Strand Larsen u 67. minutu zatresao mrežu za novo poravnanje rezultata. Kada niko nije ni slutio da meč može biti još luđi, usledio je promašen penal Jaga Aspasa u 72. minutu. Delovalo je da je sve gotovo kada je usledio jedanaesterac za domaću ekipu koji je Aleks Berenger u dubokoj nadoknadi realizovao i tako doneo pobedu baskijskoj ekipi.

Atletik Bilbao se nalazi na petoj poziciji sa 24 osvojena boda, dok je Selta tek na 18. mestu i ima samo osam bodova.