Remi u Baskiji: Berenger pogotkom u nadoknadi doneo bod Atletiku

29.10.2023 20:31
Remi u Baskiji: Berenger pogotkom u nadoknadi doneo bod Atletiku Twitter/Athletic_en

Fudbaleri Atletik Bilbaa su odigrali nerešeno sa Valensijom 2:2 (1:0) u okviru 11. kola španske La Lige.

Baskijci su dominirali u većem delu prvog poluvremena, a nagrada za to je bio pogodak Oskara de Markosa na asistenciju Nika Vilijamsa u 32. minutu.

Drugi deo igre je doneo totalni preokret na terenu. Prvo je Fran Perez u 62. minutu pogodio za izjednačenje na asistenciju Huga Dura, da bi šest minuta kasnije ovaj duo zamenio uloge.

Činilo se da će "slepi miševi" odneti sva tri boda iz Baskije, međutim na scenu je stupio Aleks Berenger i pogotkom u 97. minutu doneo bod domaćinu.

Bilbao se nalazi na šestom mestu sa 18 osvojenih bodova, dok je Valensija na devetoj poziciji i ima 15 poena nakon 11 odigranih kola.