Mejson Grinvud pogodio za Hetafe, Selta stigla do boda sa igračem više

08.10.2023 20:36
Mejson Grinvud pogodio za Hetafe, Selta stigla do boda sa igračem više Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Mejson Grinvud stigao je u Hetafe iz Mančester junajteda i na petom meču uspeo je da pokaže talenat i postigne gol, ali to nije bilo dovoljno da se ostvari pobeda nad Seltom u Vigu 2:2 (2:2).

Burno je bilo u prvom delu, a počelo je dobro za goste iz predgrađa Valensije jer je Borha Majoral pogodio mrežu Selte već u drugom minutu. Imala je Selta penal u 14. minutu, Jago Aspas je sa bele tačke pogodio samo stativu. Ipak, Džonatan Bamba je izjednačio da bi gosti ostali bez igrača u 30. minutu jer je Domingos Duarte dobio dva žuta kartona za kratko vreme.

Ipak, Borha Majoral je u kontri lepo uposlio Grinvuda kome je ostalo da samo pošalje loptu u mrežu za prvenac, da bi posle gledanja VAR-a, ipak bio priznat pogodak Jorgena Stranda Larsena za 2:2 u prvom delu.

Sa igračem više, Selta je igrala "viktorije" u drugom delu, imala čak 16 udaraca (gosti nijedan), ali je odlično branio golman Sorija, koji je na samom kraju odbranio zicer Aspasu. Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za Hetafe, Stefan Mitrović je meč odgledao sa klupe.

Selta je odnela bod sa gostovanja Alavesu 1:1. Poveli su gosti iz Sevilje golom Ajoza Pereza, da bi nedugo zatim Beljerin nespretno postigao autogol. Imao je domačin više prilika, ne i dobru završnicu.