Autor: Kosta Simetić

07.10.2023 23:12
Spektakl i u Španiji: En Nesiri golom u 96. minutu doneo bod Sevilji protiv Rajo Valjekana Profimedia

Au, kakav fudbalski dan u Evropi. U Engleskoj Mančester junajted je predvođen Skotom Mektominejem spasio živu glavu i nekako pobedio Brentofrd, u Italiji za Milan među stative je morao Olivije Žiru kako bi Milan slavio protiv Đenove, dok je u Španiji Jusuf En Nesiri novi heroj navijača Sevilje.

Naime, Sevilja je igrala utakmicu 9. kola španske La lige protiv Raja i gubila 0:2, ali je na kraju uspela da izbori veliki bod - 2:2 (0:2).

Dovoljno je bilo Raju pet minuta da stvori prednot od 2:0. Golove su postigli Oskar Valentin i Alvaro Garsija i sve je izgledalo kao da će Rajo upisati tri boda na strani.

Međutim, u 50. minutu Đibril Sou je postigao gol za 1:2, a Sevilja je nastavila da napada želeći da dođe ne samo do remija, nego i do pobede.

Nije im to polazilo za rukom, a onda je sudija pokazao da će se igrati još minimum šest minuta. Svi su krenuli u napad, ali izgleda da je ovo veče bilo namenjeno za samo jednog čoveka.

Jusufa En Nesirija. Čuvali su defanzivci Raja maltene savršeno, ali jednom im je pobegao i to je bilo to. Posle kornera koji je izveo Ivan Rakitić, En Nesiri je nadvisio sve u skoku i glavom pogodio za potpuni delirijum navijača na stadion "Ramon Sančez Piskuan".