Srpski tandem "potopio" Osasunu: Mitrović i Maksimović strelci za Hetafe

17.09.2023 16:14
Srpski tandem "potopio" Osasunu: Mitrović i Maksimović strelci za Hetafe Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović bili su od prvog minuta u postavi Hetafea protiv Osasuna i dali veliki doprinos u drugom trijumfu svog tima u novoj sezoni 3:2 (1:1). Srpski reprezentativci postigli su po gol i tako Hetafeu obezbedili da se plasira u gornji deo tabele posle 5. kola.

Klub sa stadiona "Alfonso Perez" igra po principu toplo-hladno, a sada je opet na red došao meč u kojem su obradovali svoje navijače, a veliku zahvalnost duguju tandemu srpskih reprezentativaca.

Stefan Mitrović je načeo Osasunu, za koju zbog povrede nije igrao Darko Brašanac. Domaćin je poveo u 36. minutu, ali ta prednost nije potrajala, jer je Osasuna preko Munjoza u poslednjim momentima prvog poluvremena uspela da izjadnači.

Sličan je bio i početak drugog dela.

Ponovo je Hetafe poveo, novu prednost ekipi iz predgrađa Madrida doneo je Karmona u 51, ali je samo šest minuta kasnije Ante Budimir ponovo poravnao rezultat.

Čovek odluke bio je Nemanja Maksimović. Baš kao i Mitrović, odlično je reagovao na centaršut iz kornera i glavom matirao golmana Osasune.