Remi u madridskom derbiju: Mladi Alvaro spasio Real i zadržao nadu za titulu

25.02.2023 20:26
Remi u madridskom derbiju: Mladi Alvaro spasio Real i zadržao nadu za titulu Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Činilo se sve do 64. minuta madridskog derbija da će on biti upamćen kao jedan od dosadnijih, ali onda je Anhel Korea probudio vatru u igračima oba tima koji su nam priredili spektakl u samom finišu, a na kraju je duel završen bez pobednika - 1:1 (0:0).

Argentinac je sredinom drugog poluvremena napravio veoma glup potez, laktom je udario Ridigera i zaradio crveni karton, ali njegova greška nije uvela Atletiko u kontraritam, već suprotno, ubrzo su izabranici Čola Simeonea postigli pogodak.

U 78. minutu Antoan Grizman je izveo slobodan udarac, uputio je ne toliko obećavajuć centaršut, a onda je Hose Maria Himenez nebeskim skokom zakucao loptu u mrežu koju je branio Tibo Kurtoa.

Atletiko je posle gola počeo da se brani, želeo je da odnese sva tri boda sa stadiona "Santiago Bernabeu" i tako direktno ostavi "kraljeviće" bez titule, ali Real je ipak uspeo da spasi sezonu.

Karim Benzema i Brazilac Vinisijus bili su nevidljivi tokom čitavog meča, a priliku da zasija na najvećoj sceni iskoristio je Alvaro Rodrigez.

Osamnaestogodišnji Urugvajac ostao je zaboravljen na prvoj stativi, sjajno je iskoristio svoju visinu i dobar odraz, te glavom uspeo da savlada Jana Oblak.

Utakmicu je obeležila i povreda Reinalda, koji je u 23. minutu na nosilima napustio teren, a zamenio ga je Himenez, kasnije strelac gola za Atletiko.

Real sada i dalje gaji nade da može da stigne arselonu, koja svoj meč 23. kola igra sutra, protiv Almerije.