pre 3 sata 23: 27
Krunisani kralj Lige Evrope: Unai Emeri po peti put osvajač tog takmičenja
Sastav iz Birmingema je osvojio prvi trofej nakon trideset godina čekanja, i prvi evropski nakon četrdeset četiri godine.
TV Arena sport/ Screenshot
Niklas Fulkrug danas postaje novi napadač Borusije iz Dortmunda. Bio je nemački reprezentativac na meti Bajerna, kao rezervna opcija ako ne dođe Hari Kejn, nije obukao dres Bavaraca, ali će im biti najveći rival.
Borusija iz Dortmunda je procenila da im je pored Sebastijana Alea potreban još jedan "krupajlija" u šesnaestercu, pa su platili Verderu 15 miliona evra i posle današnjih lekarskih pregleda potpisaće 30-godišnjeg igrača do juna 2026. godine. Navijači "milionera" su oduševljeni obavljenim poslom jer vole napadački fudbal, "Vestfalen" je i ove sezone skoro rasprodat.
Izdanak Verdera, koji je igrao i za Grojter Firt, Nirnberg i Hanover, pre nego što se 2019. godine vratio na "Vezer", imao je odlične dve poslednje sezone, pa se neočekivano našao i na spisku selektora Nemačke. Debitovao je 2022. sa 28 godina, zapravo je jedina "nemačka devetka" u zemlji, što se najbolje videlo na poslednjem Mundijalu u Kataru, gde su se "panceri" obrukali i ispali u grupnoj fazi. Fulkrug je na devet mečeva za "Elf" postigao čak sedam golova, a često nije počinjao meč!
U krijeri je na 313 mečeva postigao 107 golova, Verderov dres oblačio je 123 puta uz 49 pogodaka.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
12.05.2026 16: 48
Borusija iz Dortmunda je krenula snažno po pitanju predstojeće letnje pijace.
11.05.2026 13: 55
Hertin Kenet Ajhorn ne prestaje da oduševljava fudbasku javnost
08.05.2026 22: 26
Publika je mogla da uživa u predstavi koja je obilovala atraktivnim potezima, ali i golovima.
08.05.2026 13: 30
Sastav iz Frankfurta ima još samo 180 minuta na raspolaganju za izlazak u Ligu konferencije.
pre 3 sata 23: 27
Sastav iz Birmingema je osvojio prvi trofej nakon trideset godina čekanja, i prvi evropski nakon četrdeset četiri godine.
pre 4 sata 22: 52
Tim iz Birmingema je savladao Frajburg 3:0 (2:0) u finalu evropskog takmičenja i postao šesti engleski klub koji je osvojio Ligu Evrope.
pre 4 sata 22: 50
Grujić je rođen u Beogradu, karijeru je počeo u mlađim kategorijama Partizana, odakle ga je put još vodio u Crvenu zvezdu i Voždovac, pre dolaska u Čukarički.
pre 4 sata 22: 47
Fudbaleri Sutjeske iz Nikšića postali su prvaci Crne Gore po šesti put u svojoj klupskoj istoriji.
Ostavite komentar