pre 4 minuta 20: 24
(UŽIVO) Partizan - Kluž: Crno-beli održavaju dvocifrenu prednost
Košarkaši crno-belih igraju protiv rumunskog kluba u 16. kolu ABA lige.
Tanjug/AP Photo/Martin Meissner
Probudio se Bajer Leverkuzen na vreme u novoj sezoni. Nakon otkaza Eriku Ten Hagu, uprava je zaposlila Kaspera Hjulmanda koji je na debiju salvadao Ajntraht iz Frankfurta 3:1 (2:0) u 3. kolu Bundeslige.
Tradicija je išla Hjulmandu na ruku pred ovu utakmicu jer je Leverkuzen u prethodnih 10 godina svake sezone upisivao tri boda protiv Ajtrahta na domaćem terenu. Da će tako biti i 11. godinu uzastopnu najavio je Alehandro Grimaldo. Španac je šutirao sjajno u 10. minutu i pogodio stativu. Lopta je udarila golmana Mikaela Cetera u leđa i završila u mreži.
Do poluvremena je dominirao domaćin i na kraju se nagradio još jednim pogotkom u nadoknadi prvog dela igre. Patrik Šik se ovog puta upisao u strelce. Već na startu drugog je Džan Uzun smanjio na 2:1 i činilo se da će to uneti neizvesnost do kraja utakmice, ali nije bilo tako.
Iako je Bajer meč završio sa dva igrača manje (prvi crveni karton u 59. minutu, drugi u 92.), gosti iz Frankufrta nisu stvorili nijednu ozbiljniju šansu nakon toga. Šta više, Grimaldo nije imao sreće da postigne gol iz slobodnog udarca u 10. minutu, ali je to ispravio u 92. kada je postavio konačan rezultat i potvrdio pobedu "farmaceuta".
Leverkuzen je tako stigao do prve pobede u novoj sezoni. Sada zauzima sedmu poziciju sa četiri osvojena boda. Sa druge strane Ajntraht je ostao na trećem mestu sa šest bodova.
Bundesliga, 3. kolo
PETAK
Bajer L. - Ajntraht F. 3:1 (2:0)
/Ceter 10ag, Šik 45+4, Grimaldo 90+8 - Uzun 52/
SUBOTA
Frajburg - Štutgart 15.30 (AS3)
Hajdehajm - Borusija D. 15.30 (A3P)
Majnc - RB Lajpcig 15.30 (AS4)
Union Berlin - Hofenhajm 15.30
Volfsburg - Keln 15.30
Bajern - Hamburger 18.30 (A3P)
NEDELJA
Sent Pauli - Augzburg 15.30 (AS1)
Borurija M. - Verder 17.30 (AS1)
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
24.01.2026 17: 26
Fudbaleri Bajerna iz Minhena, doživeli su šokantan poraz na svom terenu u utakmici 19. kola Bundeslige, bolji od aktuelnog šampiona i ekipe koja je trenutno u najboljoj formi u Evropi bio je Augsburg, koji je posle preokreta slavio sa 2:1.
18.01.2026 15: 20
Klub iz Frankfurta zauzima tek sedmo mesto u Bundesligi, što je bio znak da nešto mora da se menja.
16.01.2026 22: 35
Verder i Ajntraht su odigrali 3:3 (1:1) u 18. kolu Bundeslige, uz gol srpskog napadača.
10.01.2026 20: 23
Fudbaleri Štutgarta priredili su "pravi šok" na "BayAreni", demoliravši Bajer Leverkuzen već i slavivši rezultatom 4:0 u utakmici 16. kola Bundeslige. Gosti su od starta igrali hrabro i agresivno, a domaćin nije imao odgovor na brzinu i direktnost rivala.
pre 32 minuta 19: 57
Fudbaleri Napolija savladali su na domaćem terenu Fiorentinu u okviru 23. kola italijanske Serije A rezultatom 2:1 (1:0).
pre 47 minuta 19: 42
Ko se kladi na Srbina, može da zaradi i do 10 puta veću sumu nego na trijumf Alkaraza.
pre 1 sat 19: 02
Pariz izvukao bod protiv Marseja u 94. minutu nakon nesmotrene reakcije gostujućeg golmana.
pre 1 sat 18: 58
Golom Britanca sa bugarskim pasošem, "železničari" ostvarili trijumf nad Radnikom 1:0 (0:0) i probili se na ćetvrto mesto u Mozzart Bet Superligi Srbije.
Ostavite komentar