pre 1 sat 00: 26
(VIDEO) Nakon senzacionalnog trijumfa nad Zvezdom: Novopazarci doživeli veliku neprijatnost
Ne baš prijatne scene...
Credit: Fabrizio Carabelli / Zuma Press / Profimedia
Barselona je posle još jedne bledunjave evroligaške sezone krenula u ozbiljno renoviranje rostera za narednu takmičarsku godinu, a novo ime koje bi uskoro trebalo da zaduži dres katalonskog velikana je Olivije Enkamuo.
Naturalizovani reprezentativac Finske ostavio je snažan utisak i na prošlogodišnjem Evrobasketu, gde je dobrim partijama dodatno skrenuo pažnju evropske košarkaške javnosti. Iza sebe ima veoma dobru sezonu u Varezeu, gde je u italijanskom šampionatu prosečno beležio 15,5 poena.
Posebno se istakao tokom aprila, kada je u duelima protiv Kantua i Trsta ubacio po 23 poena, čime je dodatno potvrdio da se radi o igraču koji može da donese kvalitet više na evroligaškom nivou. Prema navodima, Enkamuo je već postigao usmeni dogovor sa Barselonom i njegov dolazak u Blaugranu sada je veoma blizu realizacije.
Košarkaš kamerunskog porekla profilisao se kao moderna opcija na poziciji krilnog centra, pa bi njegov eventualni dolazak dodatno pojačao konkurenciju u unutrašnjoj liniji, gde je Tornike Šengelija već označen kao jedan od ključnih aduta za narednu sezonu.
Istovremeno, klub iz Blaugrane nastavlja da popunjava centarske pozicije, pošto su ranije već dogovoreni dolasci Mozesa Rajta i Džoša Niba. Prvi iza sebe ima odličnu sezonu u Žalgirisu, dok drugi nije zablistao u Armaniju, iako je partijama iz vremena provedenog u Makabiju odavno pokazao da poseduje ozbiljan evroligaški kvalitet.
Tu se, međutim, ne završava lista želja katalonskog velikana. Barselona paralelno radi i na jačanju spoljne linije, a po svemu sudeći u klub bi mogao da stigne i Majk Džejms, posle razočaravajuće evroligaške sezone u Monaku, završene eliminacijom od Olimpijakosa.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
06.05.2026 17: 52
Majk Džejms je stavio tačku na evroligašku epizodu u dresu Monaka.
05.05.2026 20: 25
Dubai je pred finiš sezone napravio promenu na klupi, pošto se rastao sa Juricom Golemcem i ekipu poverio Aleksandru Sekuliću, ali kako stvari stoje, u Emiratima već razmišljaju o dugoročnom rešenju za narednu sezonu.
25.04.2026 19: 42
Barselona je u ovu sezonu ušla sa timom koji je na papiru delovao kao kadar da napadne sam vrh Evrolige. U rosteru su imena poput Kevina Pantera, Jana Veselog, Nikolasa Laprovitole, Vila Klajburna i Ernangomeza, odnosno igrači koji po kvalitetu spadaju u sam evropski vrh na svojim pozicijama.
24.04.2026 21: 16
E, Zvezdo, Zvezdo...
pre 3 sata 21: 52
Piše popularni "SDNA"...
pre 6 sati 18: 49
Klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata želi košarkaša Monaka da angažuje za narednu sezonu.
pre 8 sati 16: 53
Spekuliše se i o odlasku Jama Madara...
pre 11 sati 13: 50
Plejmejker Baskonije potpisao dvogodišnju saradnju sa turskim velikanom Fenerbahčeom.
Ostavite komentar