Čuveni vestern "Sedmorica veličanstvenih" dobio je u Monaku nastavak u "Osmorica veličanstvenih". Samo osmorica košarkaša iz "Kneževine" pobedili su Barselonu 93:86 (18:26, 28:18, 26:23, 21:19) u 37. kolu Evrolige i primakli su se plej-inu (21/16), dok su Katalonci ostali na 20/17 i moraće da trijumfuju nad Bajernom kako bi ostali u nokaut fazi!
Košarkaši Barselone bolje su ušli u meč, Vili Klajburn je pogodio dve trojke, Tornike Šengelija i Vili Ernangomez su pogađali za "plus osam" posle prve četvrtine 18:26.
Oslabljeni Monako je preko Okoba, Džejmsa, ali i Begarina stigao prednost i na odmor otišao sa prednošću od 46:44. Nije Barselona nalazila protiv igru za rastrčani Monako koji je na tri minuta pre kraja vodio 85:75!
Međutim, Katalonci se nisu mirili sa porazom, Dario Brizulea je ubacvio brzih pet poena za 85:80, ali je Kevarijus Hejs, posle ofanzivnog skoka pogodio oba bacanja (87:80). Barselona je promašila napad, a Hejs pogodio sa kapice za 89:80 na minut pre kraja. To je bio i završni udarac Monaka, koji je na 21/16, dok je Barselona na 20/17!
Majk Džejms i Eli Okobo su postigli po 16, Strazel 14, Blosomgejm i Hejs po 13, a Tajs 11 koševa za Monako, dok je Panter sa 27 poena (6/7 za tri) bio uz Klajburna (13) jedina svetla tačka Barselone.
Alston 19 p'
Omorni 22 p'
Ostavite komentar