pre 58 sekundi 16: 29
Ne zanima svakoga Lebronov dolazak u Filu: Derik Rouz nezainteresovan za pitanja o Kralju
Lebron Džejms je, nakon više nedelja razmišljanja, doneo odluku da potpiše veteranski minimalni ugovor sa Filadelfijom Seventisikserse.
Euroleague / X.com
Nakon što su objavljena imena prve petorke, Evroliga je saopštila i igrače koji sačinjavaju takozvani drugi tim regularnog dela takmičarske godine.
Na spisku su se našla dva igrača Fenerbahčea, Vejd Boldvin i Tejlen Horton-Taker, te dva igrača grčkih velikana, Tajler Dorsi (Olimpijakos) i Kendrik Nan (Panatinaikos), kao i gorostasni centar Real Madrida, Valter Edi Tavares.
Bilo je pravo iznenađenje što se nijedan košarkaš turskog tima nije našao u prvoj petorci, naročito uzevši u obzir da su izabranici Šarunasa Jasikevičijusa dugo držali prvo mesto na tabeli i imali niz od devet utakmica bez poraza. Čini se da je ovim izborom za drugu petorku, elitno takmičenje pokušalo da napravi "kompenzaciju".
Deluje da ni ostali izbori sa sobom ne nose nikakve kontroverze. Uprkos povredi koja ga je neko vreme držala van terena, očekivano je bilo da se Nan nađe makar u drugom timu, što potvrđuju i brojke - 31. utakmica, 29,7 minuta, 19 poena, 3,7 asistencija i skoro tri skoka u proseku. Upravo je američki plejmejker drugi strelac elitnog takmičenja, a ispred je samo Saša Vezenkov, košarkaš Olimpijakosa.
Saigrač bugarskog asa, Tajler Dorsi, takođe je pronašo svoje mesto u odabranoj skupini sa 17 poena u proseku. Njegov Olimpijakos, završio je na prvom mestu u regularnom delu, ispred Valensije, Real Madrida i Fenerbahčea, koji drže drugu, treću i četvrtu poziciju.
Što se Tavaresa tiče, takođe je u pitanju još jedan logičan izbor, pošto se radi o igraču koji već godinama dominira Evroligom. Naravno, sa godinama mu se smanjuju i brojke, ali sa skoro 10 poena i sedam skokova, uz gotovo dva bloka (najbolji u takmičenju po ovoj statistici), i dalje predstavlja pravu silu u evropskim reketima.
Sve utakmice do kraja Evrolige, što u plej-ofu, što na Fajnal-foru, možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
12.05.2026 19: 47
Madriđani ostaju samo sa Usmanom Garubom na poziciji "petice".
30.04.2026 20: 55
On bi bio vanserijsko pojačanje.
30.04.2026 14: 40
Košarkaš Reala Valter Tavares povredio je ligamente levog kolena, saopštio je danas madridski klub.
30.03.2026 19: 08
Navikli smo da "pucaju varnice" na derbiju Panatinaikosa i Olimpijakosa.
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
pre 2 sata 13: 36
Njegove partije posebno su se izdvojile u eliminacionoj fazi protiv Mičigena je ubacio 28 poena u četvrtfinalu, dok je u dramatičnom polufinalu protiv Gonzage završio meč sa 29 poena. Zbog tih nastupa izabran je u idealnu petorku NCAA turnira.
pre 4 sata 11: 51
Dolaskom u Partizan, Vildoza je postao osmi strani igrač koji je obukao dres oba "večita" rivala. Pre njega su istim putem išli Lorens Roberts, Tarens Kinzi, Džejms Gist, Kori Volden, Matijas Lesor, Kevin Panter i Kodi Miler-Mekintajer.
pre 17 sati 22: 33
Nedugo nakon potvrde velikog pojačanja pojavili su se i finansijski detalji Vildozinog ugovora.
pre 20 sati 20: 01
Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde vraća se u Beograd, gde će naredne dve sezone nositi dres najvećeg rivala.
Ostavite komentar