Košarkaši Dubaija su savladali ekipu Žalgirisa nakon preokreta 65:77 (19:14, 15:10, 19:15, 12:38) u 36. kolu Evrolige. Jedan od najboljih na terenu bio je Aleksa Avramović.
Srpski reprezentativac je predvodio tim iz Ujedinjenih Arapski Emirata sa 15 poena, a pratio ga je Bruno Kaboklo sa 13. Sa druge strane se istakao Mozes Rajt sa 15 poena, dok je Arnas Butkevičijus dodao 12.
Nije delovalo kao da će Dubai stići do trijumfa u Kaunasu. Ubacio je Žalgiris goste u "svoju mašinu". Za 20 minuta igre ekipa Jurice Golemca je postigla tek 24 poena, dok su Litvanci sa druge strane ubacili 34, te tako imali dvocifrenu prednost.
Tim Tomasa Masijulisa je na početku četvrte deonice imao i maksimalnih +15, ali tada se probudio Avramović. Nekadašnji duo iz Partizana (Avramović i Kaboklo) je postigao čak 16 poena u prva četiri minuta poslednjeg kvartala. Srpski plejmejker je u završnih 10 minuta ubacio čak 12 od ukupno 15 poena koliko je postigao na utakmici.
Dubai je meč zatvorio serijom 16:2 i tako stigao do ubedljive pobede i trijumfa broj 19 u elitnom evropskom takmičenju. Klub iz Ujedninjenih Arapskih Emirata će u narednom kolu dočekati Anadolu Efes, dok će Žalgiris gostovati Partizanu.
Ostavite komentar