Aleksa Avramović KK Bahčešehir Dubai Partizan Transfer TV Arena Sport | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz Evrolige

Zvanično: Aleksa Avramović ima novi klub

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

16.07.2026 16:25
Aleksa Avramović, bivši igrač Partizana Credit: GONZALEZ OSCAR / Alamy / Profimedia
Aleksa Avramović, bivši igrač Partizana

Kao što su ranije najavili srpski mediji, Aleksa Avramović je napustio Dubai i promenio sredinu. U narednoj sezoni, košarkaš reprezentacije Srbije će nastupati za turski Bahčešehir, gde će igrati pod komandom Aleksandra Saše Đorđevića, bivšeg selektora "orlova". Posebno je interesantno što je u pitanju dogovor sa klubom sa Bliskog istoka, pošto će nekadašnji igrač Partizana igrati na jednogodišnjoj pozajmici.

Istanbulski klub se već pohvalio novim pojačanjem za predstojeće takmičenje u Evrokupu, koji čini se, nikada nije više mogao da parira Evroligi. 

"Aleksa Avramović u Bahčešehiru! Prethodno srpski bek je nosio dres Dubaija u Evroligi, a sada će se 'znojiti' za uspehe našeg tima u sezoni 2026/27. Dobro došao u našu porodicu, Aleksa", kratko su napisali na društvenoj mreži "X". 

 

 

Podsećanja radi, u prethodnoj sezoni elitnog takmičenja, Avramović je pružao prilično solidne partije i beležio 9,3 poena, tri asistencije i dva skoka u proseku, za nešto više od 17 minuta koliko je provodio na terenu.

Naš reprezentativac je karijeru počeo u Borcu iz Čačka, a zatim je nosio opreme OKK Beograda, Varezea, Unikahe i Estudiantesa. Svoj proboj na najveću kontinentalnu smotru je doživeo u dresu Partizana, a klubu se priključio 2021. godine, osvojivši za tri sezone u crno-belom dresu titulu u AdmiralBet ABA ligi. 

Nakon Beograda, kratko je napustio reflektore Evrolige i igrao za CSKA iz Moskve, da bi se prošle godine vratio u elitu i zaigrao za Dubai. 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar