Fudbaleri Vojvodine završili su epizodu već u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i sele se u kvalifikacije za Ligu Konferencije, pošto su u revanšu u Budimpešti poraženi od Ferencvaroša sa ubedljivih 3:0 (2:0).
Ministar turizma i omladine Husein Memić povlačenjem prvog poteza označio je početak 4. kola šestog Međunarodnog šahovskog festivala u Beogradu, na kojem učestvuje više od 550 takmičara iz 38 zemalja.
De Kolo vodio "ratničku" pobedu Fenerbahčea nad Valensijom
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
16.01.202620:52
StarsportNando De Kolo
Košarkaši Fenerbahčea u pravoj fajterskoj borbi, uspeli su da saseku krila i rafalnu paljbu Valensije, pa su slavili pobedu 82:79 (28:20, 17:14, 21:24, 16:21) u 22. kolu Evrolige. Imali su izabranici Šarunasa Jasekivičijusa iskustvo, snagu, agreisvnost da meč vode u svom ritmu i da dođu do 14. pobede ove sezone u Evroligi. Poseban uticaj imao je povratnik Nando De Kolo koji je bio katalizator trijumfa.
Turski šampion je dobro kontrolisao meč od sredine prve četvrtine kada su, posle vođstva Valensije od 16:14, napravili seriju od 14:2 i dobili taj period 28:20. Boldvin, Brendon i povratnik Nando De Kolo su inicirali ovaj preokret.
Međutim, Valensija je uhvatila svoj šuterski ritam, preko Tejlora, Montera i Mura su na sredini druge četvrtine uspeli da dođu do izjednačenja (30:30). Odbio je Fener taj pritisak gostiju iz Španije, snagom u reketu preki Birča i Hola, te odličnom odbranom (Valensija četiri minuta bez koša), uspeli su da se ponovo odlepe na dvocifrenu prednost (42:31), koju su sačuvali do poluvremena (45:34).
Fenerbahče je do polovine treće deonice uspevao da kontroliše igru i sprečava goste da uđu u trojkašku seriju, ali su gosti sasuli pet trojki (Ruvers, Puerto, Badio), pa su na tri minuta pre kraja smanjili na 60:56, a bili su u zaostataku 11 poena.
Međutium, Nando De Kolo je uspeo da reorganizuje tim domaćina, postigao je važan koš iz prodora, pa je Fenerbahče u poslednjih 10 minuta ušao sa prednošću od 66:58.
Igralo je Fenerbahče odbranu na granici faula, vešto je koristio fiziku, posebno pod košem ne dozvoljavajući Valensiji veliki broj ofanzivnih skokova. Prvi poeni viđeni su posle dva minuta igre kada je Meli doneo plus 10. Tražio je trener Fenerbahčea Šarunas Jasekivičijus tvrdu odbranu, zato je bilo i malo koševa, posle pet minuta samo 10 (5:5).
Imao je Fenerbahče prednost, ali i mirnoću, agresivnost i iskustvo da je sačuva. Jaka odbrana, dugi napadi bili su recept za uspeh. De Kolo je odigrao ključnu ulogu i na kraju, poništavajući trojke Montera. Na kraju je Meli pogodio trojku iz kornera na minut pre kraja za "plus osam", ali tu je bio kraj. Napravili su dve greške igrači Fenerbahčea, pa je na 21 sekundu pre kraja Montero smanjio na 80:77.
Imala je Valensija i šut za tri poena, ali je De Kolo izblokirao Ruversa, a zatim je Biberović sa linije penala overio pobedu.
De Kolo je upisao 16 poena uz tri asistencije, Meli je dodao 12, Boldvin 11, Hol i Horton Taker po 10 u pobedi Fenerbahčea. Ruvers sa 17, Montero sa 14, Tejlor i Pradilja sa po 13 poena bili su najefikasniji u timu Valensije koja je trojke šutirala 14/32.
Evroliga, 22. kolo
SREDA
Partizan - Olimpijakos 66:104
ČETVRTAK
Dubai - Virtus 80:72 Anadolu Efes - Baskonija 75:89 Bajern - Panatinaikos 85:78 Makabi TA - Žalgiris 100:97 Olimpija Milano - Crvena zvezda 96:104 Pariz - Monako 87:95
PETAK
Fenerbahče - Valensija 82:79 Asvel - Hapoel TA 20.00 (A5P) Real Madrid - Barselona 20.45 (A1P)
Fudbaleri Vojvodine završili su epizodu već u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i sele se u kvalifikacije za Ligu Konferencije, pošto su u revanšu u Budimpešti poraženi od Ferencvaroša sa ubedljivih 3:0 (2:0).
Ministar turizma i omladine Husein Memić povlačenjem prvog poteza označio je početak 4. kola šestog Međunarodnog šahovskog festivala u Beogradu, na kojem učestvuje više od 550 takmičara iz 38 zemalja.
Iako je sukob trajao svega nekoliko sekundi, snimci događaja postali su jedna od glavnih tema na društvenim mrežama, dok se i dalje polemiše da li je reakcija engleskog fudbalera bila posledica trenutka i velikog razočaranja ili je, bez obzira na provokacije, prešla granicu sportskog ponašanja.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Ostavite komentar