Kobi Simons u Baskoniji | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz Evrolige

Kobi Simons potpisao dvomesečni ugovor sa Baskonijom

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

18.10.2025 15:50
Kobi Simons Profimedia
Kobi Simons

Američki košarkaš Kobi Simons potpisao je dvomesečni ugovor sa Baskonijom, saopštio je danas učesnik Evrolige. Kako je saopšteno iz Baskonije, po isteku dva meseca moguć je nastavak saradnje do kraja sezone.

Iskusni 28-godišnji bek je svojevremeno odigrao 42 meča u NBA ligi igrajući za Memfis, Klivlend, Šarlot i Toronto, čiji je član bio u sezoni 2023/24. Prošle sezone je igrao u Kini za Džeđang.

 

 

Simons će u Evroligi imati pravo igranja za Baskoniju već u četvrtak, kad klub iz Vitorije gostuje Crvenoj zvezdi u meču šestog kola. Baskonija je reagovala dovođenjem Simonsa na veliki broj povreda u ekipi.

U petak, u porazu od Partizana kod kuće (79:91) nisu mogli da igraju Markus Hauard, Trent Forest. 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.