pre 9 minuta 13: 19
Lil dočekuje Aston Vilu u osmini finala UEFA Lige Evrope
Francuski predsatavnik će prvo dočekati prvog favorita za osvajanje UEFA Lige Evrope.
Credit: Dennis Agyeman / Zuma Press / Profimedia
Košarkašai Real Madrida su savladali Asvel 85:72 (27:19, 21:18, 18:16, 19:19) u trećem kolu Evrolige. "Kraljevski" klub je tako stigao do drugog trijumfa u elitnom košarkaškom takmičenju.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Čima Okeke sa 17 poena, Trej Lajls je dodao 12, a Mario Hezonja 11. Na drugoj strani se istakao Edvin Džekson sa 16 poena, dok je Medi Ngomua ubacio 12.
Ekipa Serđa Skariola je odlično ušla u meč. Postizala je peoene u serijima i već nakon četiri minuta igre su imali 12 poena prendnosti (18:6). Uprkos tome, uspeli su Francuzi da se približe na tri poena zaostatka u finišu prvog perioda, ali je Real Madrid imao spreman odgovor i nakon 10 minute igre je na semaforu stajalo 27:19.
Gosti iz Vilerbana su nešto bolje zaigrali u drugom kvartalu. Strpljivima napadima, ali pre svega dobro odbranom su ponovo smanjili zaostatak i na tri minuta do kraja prvog poluvremena je bilo 38:35. Međutim, "kraljevski klub" je serijom porena završio prvi deo igre i imao 11 poena prednosti na poluvremenu.
Treći period je protekao gotovo isto kao prethodna dva. Asvel je u nekoliko navrata uspevao da priđe protivniku i delovalo je da možda imaju snage da preokrenu, ali je domaćin pronalazio rešenje u svakoj situaciji i ponovo vraćao dvocifrenu prednost.
Četvrta deonica je protekla u dominaciji španskog tima. Vezanim poenima u nekoliko navrata, Real Madrid je otišao na +24. Nakon toga je došlo do blagog opuštanja u redovima domaćina, te je Asvel uspeo da smanji zaostatak na 13 poena, ali nije bilo vremena da ozbiljnije ugroz rivala.
Evroliga, 3. kolo
SREDA
Hapoel TA- Makabi TA 90:103
ČETVRTAK
Baskonija - Panatinaikos 84:86
Olimpija - Monako 79:82
Partizan - Efes 93:87
Pariz - Virtus 90:79
Real Madrid - Asvel 85:72
PETAK
Fenerbahče - Crvena zvezda 19.45 (A1P)
Olimpijakos - Dubai 20.15 (A2P)
Barselona - Valensija 20.30 (A3P)
Bajern - Žalgiris 20.30 (AS6)
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
13.02.2026 23: 17
Trener crno-belih ističe da je uz bolji procenat šuta njegova ekipa mogla da pobedi Real.
13.02.2026 22: 52
Biće podneta dokumentacija za ocenu suđenja trojice arbitara, Emina Mogulkoča, Rajna Perandija i Tomasa Bisuela.
13.02.2026 22: 21
Izabranici Đoana Penjaroja posle velike borbe izgubili sa 77:73
13.02.2026 09: 40
Real u Beograd dolazi sa skorom 16–11, dok je Partizan na 17. mestu sa učinkom 9–18. U prvom ovosezonskom susretu Madriđani su slavili 93:86, što dodatno motiviše crno-bele da pred domaćom publikom pokušaju da uzvrate udarac.
pre 1 sat 11: 40
Takmičarski organi elitnog takmičenja odobrili promenu domaćinstva dva izraelska kluba.
pre 13 sati 23: 35
Panatinaikos je poražen od Pariza 99:104 u meču 29. kola Evrolige, uz isključenje trenera grčkog tima i incidente na kraju.
pre 17 sati 19: 53
Košarkaši Dubaija dominirali je od prvog do poslednjeg minuta i ubedljivo savladali Asvel rezultatom 82:67 u 29. kolu Evrolige. Od samog starta bilo je jasno u kom pravcu će meč ići – Dubai je nametnuo ritam, kontrolisao skok i tranziciju, a prednost je iz četvrtine u četvrtinu samo rasla.
pre 20 sati 17: 14
Ogromno interesovanje vlada za završni turnir Evrolige u Atini. Nakon što je jutros u 10.00 časova pušten u prodaju novi kontingent karata za Fajnal-for, sve dostupne ulaznice planule su u rekordnom roku.
Ostavite komentar