pre 3 sata 01: 00
Španski igrači likuju: Senzacionalna timska pobeda, za pet dana da se stavi tačka
Rodri, Ojarzabal, Pedro Poro i Kubarsi slažu se da je Španija do finala stigla kao tim.
Alexey Filippov / Sputnik / Profimedia
Košarkaši Partizana sutra od 21 čas gostuju Barseloni u sklopu 21. kola Evrolige, a pored Duejna Vašingtona, koji se posle male pauze, stavio na raspolaganje timu, crno-beli na utakmici protiv španskog velikana, biće jači i za novo pojačanje -Tonjea Džekirija.
Dok se iskusni centar polako navikava na nove uslove, on je već odradio prvi trening sa ekipom, pa sa dobrom dozom optimizma očekuje meč u "Blaugrani".
"Super momci. Dobar tim. Tek smo se spojili, imali prvi trening, ali van parketa su svi bili sjajni. I nasmejani su, uprkos svemu što se dešava. Trening je bio dobar, naučio sam nove detalje. Moram brzo da se nađem na istoj stranici sa ostatkom tima", rekao je Džekiri za "Meridian sport".
Novi centar već je odgledao Partizan na delu, pošto je iz Beograda ispratio meč protiv Monaka.
"Nije se završilo kako smo želeli, pobedom, ali bilo je dobrih perioda u igri. Sve je to proces za ovaj tim. Drago mi je što sam ovde da pomognem u nekim delovima gde je pomoć potrebna. Ima mnogo talenta u ovoj ekipi.“
Šta ne sme da se ponovi?
"Skokovi su bili loši. To moramo bolje. A Barselona je tim koji ima dobar skok."
Bio je srećan kada je dobio poziv Partizana.
"Probudio sam se i video poruku. Bio sam uzbuđen. Baš sam želeo da se vratim u Evroligi. Nedostajalo mi je. Mislim da i dalje imam šta da ponudim. Partizan je veliki klub, sa sjajnim navijačima. Kad sam video poruku od agenta bio sam srećan.“
Džekiri je većao između Beograda i Istanbula.
"Bio je izbor između njih i Efesa sa kojim sam razgovarao. Dolazak ovde je sjajan, ovo je veliki klub koji voli da pobeđuje. Poznavao sam neke momke iz tima i smatrao sam da će mi biti lako da se uklopim“, zaključio je Džekiri.
Partizan se nalazi na poslednjem, 20. mestu na tabeli Evrolige sa šest pobeda i 14 poraza, dok je Barselona petoplasirana sa učinkom 13-7.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
24.06.2026 23: 14
Češki as je poslednju utakmicu u profesionalnoj karijeri odigrao u dresu Barselone, a od parketa se oprostio tamo gde su ga navijači poslednjih godina gledali kao jednog od lidera tima.
18.06.2026 22: 56
Kojem jatu će se privoleti?
29.05.2026 10: 39
Pred Kataloncima je ni malo lak izbor.
26.05.2026 11: 23
Barselona bi predstojećeg leta mogla da napravi jedan od najvećih poteza u evropskoj košarci. Kako prenose španski mediji, katalonski gigant ozbiljno razmatra mogućnost da na klupu dovede Željka Obradovića, najtrofejnijeg trenera u istoriji Evrolige.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 19h
pre 7 sati 20: 13
Olimpijakos želi NBA pojačanje, dok rešava budućnost dva "domaća" igrača.
pre 8 sati 19: 50
Madriđani su nadomak dovođenja dvojice novih igrača pred početak nove sezone.
pre 9 sati 19: 06
Španski stručnjak Ćavi Paskval zvanično je novi trener košarkaša Dubaija.
pre 10 sati 17: 24
Džoš Nibo napustio je Olimpiju Milano i karijeru će nastaviti u Barseloni, prenose evropski mediji.
Ostavite komentar