
pre 18 minuta 23: 39
Kodi Miler-Mekintajer nakon poraza od Olimpije: Ofanzivno možemo da se borimo sa svakim, ali odbrana dobija utakmice
Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare trijumf na otvaranju 26. izdanja Evrolige.
Javnost je ostala iznenađena činjenicom da je pomoćni trener košarkaša Partizana, Bogdan Karaičić, posle osvajanja Košarkaške lige Srbije sa crno-belima, rešio da spakuje kofere i oproba se u samostalnoj karijeri, koja svoj početak pronalazi u Arisu.
Stoga, Željko Obradović, šef stručnog štaba "parnog valjka", bio je prinuđen da ubrzo popuni rupu u svom timu, a na odluku se nije čekalo mnogo. Kako je potvrđeno domaćim medijima, izbor je pao na Mirka Ocokoljića, dugogodišnjeg člana trenerskog tima Monaka.
Naime, radi se o stručnjaku koji je sarađivao i sa Zvezdanom Mitrovićem, i sa Sašom Obradovićem u "kneževini". Za svoje provedeno vreme u Francuskoj, napravio je brojne uspehe, a svakako da je najveći osvajanje Evrokupa. Takođe, u nekoliko navrata je imao prilike i da sam predvodi tim na duelima usled vanrednih okolnosti, tako da se sa sigurnošću može reći da mu iskustva ne manjka.
Sada se čini da su sve rupe na klupi Partizana zakrpljene, a ostaje da se vidi šta će biti sa onima na terenu. Prilično je vrelo "parni valjak" istrčao na letnju pijacu, te su tako već "pali" potpisi Dilana Osetkovskog i Džabarija Parkera. Ipak, prelazni rok u Humskoj je tu utihnuo, a očekuje se da do početka priprema, crno-beli dres obuče makar još jedan košarkaš - potencijalno na visokoj pozciji.
Što se aktuelnih odlazaka tiče, napustili su klub Brendon Dejvis i Balša Koprivica, a sudbina Frenka Nilikine i Ifea Lundberga ostaje u magli.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
02.08.2025 08: 25
"Kada su nam rekli `ne`, odmah smo odustali. Stvar je u tome što mnogo poštujemo Partizan i Željka Obradovića, sa kojim imam i odličan lični odnos."
23.05.2025 20: 27
"Što se tiče prvog tima, on će doživeti određene rekonstrukcije, neki igrači će doći, neki ostati, a neki otići, dok imamo i one kojima ističe ugovor", istakao je predsednik Partizana povodom igračkog kadra...
22.05.2025 11: 40
Trener Partizana specijalni gost Evrolige pred fajnal-for koji počinje sutra u Abu Dabiju.
21.04.2025 23: 34
Utisci trenera Partizana posle pobede u derbiju nad Crvenom zvezdom.
pre 18 minuta 23: 39
Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare trijumf na otvaranju 26. izdanja Evrolige.
pre 42 minuta 23: 15
Tim iz Bolonje bio bolji od "kraljevskog kluba" sa 74:68.
pre 1 sat 22: 56
U narednih 24 sata očekuju se da će situacija oko Kubanca biti mnogo jasnija.
pre 1 sat 22: 35
Lučić i Jović nedovoljni Bavarcima za izneađenje u "OAKA" areni.
Ostavite komentar