pre 13 minuta 19: 10
Vlahović napisao srceparajuće pismo "staroj dami", njenim navijačima... : Porastao sam
Novi napadač Bešiktaša imao potrebu da se obrati velikoj Juventusovoj porodici.
Credit: Urbanandsport/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
/Od izveštača Arene Sport iz Barselone/
Težak poraz su doživeli košarkaši Crvene zvezde u Barseloni, koji su uspeli da se izbore za produžetak, ali ne i trijumf u istom. Sjajnu timsku košarku su pokazali Katalonci, koji su na kraju uspeli da izađu na kraj sa sjajnim igračima crveno-belog tima, koji su do samog kraja bili u igri za spektakularan brejk.
Ipak, upravo zbog pobede su izabranici Ćavija Paskvala bili spremni da razgovaraju o mnogim temama nakon utakmice, a naš reporter sa lica mesta je dobio priliku da razmeni nekoliko reči sa Tornikeom Šengelijom, gruzinskim asom koji godinama važi za jednog od najboljih evropskih centara.
U jučerašnjem tekstu, mogli ste da pročitate osvrt Šengelije na samu utakmicu sa Zvezdom i komentare o sezoni Barselone. Za dan nakon utakmice, sačuvali smo Gruzinove reči o Eurobasketu na kojem je njegova reprezentacija iznenadila sve dolaskom do četvrtfinala, a posebne pohvale, imao je bivši igrač CSKA za srpskog stratega na klupi njegovog nacionalnog tima, Aleksandra Džikića.
"Sjajno iskustvo! Džikić je izuzetan trener, koji je doneo dosta čvrstine našem timu. Znam da su mnogi bili iznenađeni nama na Eurobasketu, ali ne i mi jer znamo koliko možemo i znamo koliko smo daleko mogli da odemo. I dalje mislim da smo mogli otići još dalje. Svakako, borićemo se u ovim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo i videćemo šta dalje", rekao je Gruzin za portal Arene Sport.
Takođe, naš novinar se kratko dotakao i činjenice kako se uveliko spekulisalo da bi Šengelija mogao postati naredno pojačanje Zvezde. Ipak, tada je Gruzin rešio da ostane u Virtusu, a potom i pređe u Barselonu. "Šuškalo" se i da su u pitanju političke aspiracije Tornikea, koje bi "usporio" dolazak u Srbiju. Iako nije želeo da zalazi u detalje, između redova se moglo zaključiti da su kontakti i te kako postojali.
"Ostavimo prošlost u prošlosti", rekao je nekadašnji NBA as, kroz blagi osmeh, dovršivši razgovor za portal Arene Sport.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
18.07.2026 17: 55
Da li će crno-beli pristati na uslove?
18.07.2026 17: 33
Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde se posebno prisetio leta 2017. godine...
12.07.2026 12: 55
Nakon odlaska Krisa Džonsa u Crvenu zvezdu, te Jama Madara u redove gradskog rivala Makabija, Hapoel iz Tel Aviva je prinuđen da se pojača na plejmejkerskoj poziciji na kojoj je trenutno prisutan jedino srpski košarkaš, Vasilije Micić.
04.07.2026 21: 38
Barselona je zvanično potvrdila rastanak sa iskusnim krilnim košarkašem Vilom Klajburnom, koji posle samo jedne sezone napušta katalonski klub i od danas je slobodan igrač.
pre 1 sat 17: 52
Dogovor sa Monakom nije realizovan, pa je Rasel prihvatio ponudu Efesa.
pre 8 sati 11: 23
Vildoza je svestan da će njegov prelazak u crno-beli tabor izazvati reakcije navijača bivšeg kluba, ali poručuje da je u pitanju profesionalna odluka i da sada želi da se u potpunosti posveti novom izazovu.
pre 10 sati 09: 03
U Efesu ga čeka izuzetno konkurentna bekovska linija, u kojoj su Majk Džejms, Metju Strazel, Džordan Lojd, Isaja Kordinije. Rasel će tako dobiti priliku da se prvi put okuša na najvećoj evropskoj klupskoj sceni.
pre 11 sati 08: 00
Pejsersi su odlučili da raskinu saradnju sa 27-godišnjim košarkašem, čime je uklonjena glavna prepreka njegovom odlasku u Evropu. Tompson je do sada bio pod ugovorom sa Indijanom, pa Partizan nije mogao da završi transfer dok se njegov status u NBA ligi ne reši.
Ostavite komentar