pre 24 minuta 08: 44
Bosna nema alternativu, samo pobeda nad Katarom vodi u nokaut fazu
Selekcija Bosne i Hercegovine protiv Katara (21.00, TV Arena 2 Premium) traži tri boda za plasman u šesnaestinu finala Mundijala.
FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr
Košarkaši Crvene zvezde sutra, u beogradskoj Areni (20.00), posle slavlja na parketu Pariza nastavlju tek započetu sezonu u Evroligi, a rival će im biti Baskonija, koja je kao i ona startovala pobedom u elitnom takmičenju.
U međuvremenu su crveno-beli poraženi od Splita na početku odbrane titule šampiona AdmiralBet ABA lige, dok su gosti iz Španije ostali praznih ruku protiv Andore u prvenstvu te zemlje.
"Biće teška utakmica, prva pred našim navijačima, oni su dobra ekipa koja uvek igra dobro u tranziciji, kao i sve španske ekipe. Moramo da obratimo pažnju na defanzivnu tranziciju. Generalno oni igraju 40 minuta, mogu da naprave preokret. Ispratili smo tu utakmicu, spremni smo za sve njihove košarkaše i igru", smatra Dejan Davidovac.
Trijumf protiv Pariza "zasenčen" je neuspehom u duelu sa hrvatskim klubom, ali reprezentativac Srbije tvrdi da to nije poremetilo ambiciozne izabranike Janisa Sferopulosa.
"Nismo očekivali, poznato je da smo dominantni u ABA ligi, ove godine smo otvorili kako nismo planirali, ali duga je sezona, korak po korak i biće sve bolje. Svesni smo koje smo greške pravili, nismo konstantni od početka sezone i nadamo se da će uskoro to biti bolje. Ima tu igrača koji su dugo u Baskoniji, znamo se dobro", dodao je Davidovac.
Jago dos Santos takođe tvrdi da je tim spreman za duel sa Baskonijom i da će dati sve od sebe da još jednom zablista u EL.
"Ovo je prva utakmica u Areni sa navijačima Zvezde. Spremni smo za ovo. Prošli put nismo igrali dobro, mnogo je bitno za navijače, klub i za naše samopouzdanje...", reči su brazilskog plejmejkera.
Iskusni organizatr igre nije uzeo za zlo kritiku pojedinih navijača Crvene zvezde, putem društvenih mreža, jer je i sam svestan da nije uvek pravi.
"Znam da su navijači Zvezde uvek sa mnom i kada igram loše i dobro, ovo je moj dom, srećan sam ovde. Ta poruka je mislim bila za mene, imam loše momente i moram da reagujem, da imam motivaciju. Neki ljudi su mi pisali sa lošim rečima i to se desilo. Te poruke su za mene, moje samopouzdanje i želim da unapredim svoju igru i spreman sam za to", istakao je Jago dos Santos.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
09.06.2026 15: 17
Prvotimac Dejan Davidovac produžio je ugovor sa Crvenom zvezdom na još dve sezone! Srpski košarkaš će tako ostati u klubu koji mu je obeležio karijeru, u kome je osvojio brojne trofeje i stigao do reprezentativnog dresa.
21.04.2026 18: 03
Beogradski klubovi ostali bez velike želje.
20.04.2026 16: 40
Brazilski košarkaš Jago Dos Santos ponovo se obratio javnosti nakon što je njegova poruka na društvenim mrežama izazvala veliku pažnju i podeljene reakcije među navijačima Crvene zvezde.
20.04.2026 13: 32
Crvena zvezda u utorak od 20.45 časova počinje ispit sezone.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 6h
pre 10 sati 22: 18
Navaro i Zvezda ruku pod ruku koračaju ka uspesima.
pre 10 sati 22: 13
Jonas Valančijunas bi ovog leta trebalo da se vrati u evropsku košarku.
pre 12 sati 21: 09
Evropska klupska košarka se menja iz korena i aktuelna ponuda bi morala biti prihvaćena.
pre 14 sati 18: 29
Budućnost Donatasa Motiejunasa u Crvenoj zvezdi i dalje je neizvesna.
Ostavite komentar