pre 4 sata 23: 00
Valensija očitala lekciju šampionu Evrope: Fenerbahče nemoćan u Španiji
Košarkaši Valensije uspeli su da zaborave na tri poraza u nizu i slave protiv aktuelnog prvaka Evrolige...
MN Press
Košarkaši Crvene zvezde dobili su prvi od tri ovosezonska derbija sa Partizanom, upotpuni su trijumf u Istanbulu ubedljivom pobedom nad crno-belima (88:72) i vratili u trku za Top 10 u Evroligi.
Fredi Gilespi stigao je pre sedam dana iz Bajerna, nije se od njega mnogo očekivalo, ali postao je jedasn od junaka pobede sa 14 poena (osam u prvoj četvrtini), pet skokova. Sjajno su ga razigravali Miloš Teodsić, Jago Dos Santos, Nedović, Hanga i mladi Nikola Topić, a američki centar je sve to lako pakovao u koš.
"Najvažnije je da smo pobedili i igrali generalno dobro. Pred utakmicu trener Sferopulos mi je rekao da shvata da još tražim svoju ulogu i ritam, ali da želi od mene da igram sa energijom i svoju najbolju košarku, da prihvatim energiju navijača. Jedan sam od novih igrača ovde, pokušavamo da nađemo pravi ritam i ovo je pravi korak u tom smeru. Bio sam na mnogim mestima u svetu ali ovakav derbi nisam nigde video, čak ni u SAD", rekao je Gilespi.
Nahvalio je Miloša Teodosića za koga je rekao da je "unikat" i "da sa boljim kreatorom nije sarađivao", ali nije ponesen ostvarenjem.
"Ne treba da letiš previsoko, niti da padaš nisko. Imamo utakmicu već u subotu, pa onda još jedno duplo kolo u Evroligi. Moramo da gledamo napred", rekao je Amerikanac.
Nemanja Nedović je sa nekoliko trojki i prodora održavao veliku prednost Zvezde tokom meča.
"Bitna pobeda i na rezultatskom i na planu samopouzdanja. Došli smo spremni da odigramo kvalitetnu utakmicu. U tome smo uspeli 37 minuta. Uz sve to navijači su napravili sjajnu atmosferu. Dobro je što smo pobedili oba meča u Novoj godini. Bitno je idemo iz utakmice u utakmicu, da ne gledamo tabelu, i da sve radimo kako bismo nastavili da unapređujemo igru", rekao je Nedović novinarima.
Pohvalio je i Gilespija za partiju protiv Partizana:
"Odličan je bio. Malo nas je sve iznenadio, došao je pre sedam dana. Dao nam je stabilnost u napadu i odbrani. Teo ga je razigrao".
Zvezdu već u subotu očekuje derbi sa Cedevita Olimpijom u Ljubljani (17.00, TV Arena 1 Premium), u utorak gostuju Asvelu (20.30), a u četvrtak Olimpiji u Milanu (20.30).
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
16.05.2024 09: 00
Crvena zvezda uspela je da odbrani domaći teren i povede sa 2:0 u finalnoj seriji AdmiralBet ABA lige protiv Partizana. Ekipa Janisa Sferopulusa slavila je u drugom meču 80:73 i tako sav pritisak prebacila na crno-bele, koji više nemaju pravo na grešku.
13.02.2024 11: 33
Asistencija Miloša Teodosića na meču protiv Olimpjje u Milanu zvanično je proglašena za najbolju u januaru, saopšteno je iz sedišta najjačeg evropskog takmičenja.
31.01.2024 08: 58
Ključne figure u trijumfu srpskog šampiona nad španskim predstvanikom bili su Nemanja Neocvić sa 27 ubačenih poena i iskusni Miloš Teodosić koji je i pored umora i povrede odlučio da igra.
13.01.2024 12: 41
Koliko su prvotimci crno-belih i crveno-belih kvalitetni vidi se i po tome što se na listi 10 najboljih poteza 21. kola ovog takmičenja na čak četiri nalaze igrači "večitih".
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 6h
pre 4 sata 23: 00
Košarkaši Valensije uspeli su da zaborave na tri poraza u nizu i slave protiv aktuelnog prvaka Evrolige...
pre 4 sata 22: 31
Košarkaši Baskonije savladali su Dubai na domaćem terenu rezultatom 92:85 (26:20, 15:22, 23:18, 28:25) u sedmom kolu Evrolige. Ovo je ujedno bio i prvi trijumf ekipe trenera Paola Galbijatija, koja se trenutno nalazi na skoru 1-6.
pre 4 sata 22: 18
Crvena zvezda nastavlja da uživa u trijumfalnom nizu...
pre 4 sata 22: 10
Košarkaši Panatinaikosa su savladali Makabi iz Tel Aviva 99:85 (24:25, 23:24, 21:17, 31:19) u sedmom kolu Evrolige.
Ostavite komentar