Kakva Srbija, moćna Srbija: Deklasirali Estoniju na startu Eurobasketa
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
27.08.202521:49
FIBAPet
Košarkaši Srbije su moćno startovali na Eurobasketu, pobedom nad Estonijom 98:64 (32:12, 24:17, 30:15, 12:20) u prvom kolu Grupa A.
Naši momci su još jednom pokazali da su bez premca najozbiljniji kandidat za zlato.
Fantastičan početak "orlova", jer su u prvih deset minuta napravili plus 20, što još jednom pokazuje da su "orlovi" sa najvećim ambicijama stigli u Rigu.
Sve je funkcionisalo besprekorno, lopta je lako išla od igrača do igrača, iznenađujuće dobro, s obzirom da je ovo tek početak šampionata.
Briljirali su Nikola Jović i Filip Petrušev, sa 12, odnosno 7 poena, ali treba istaći njih dvojicu u još jednom pokazali svetsku klasu.
Košarkaš Majamija asistirao Petruševu, koji je zakucao, što je sigurno bio najbolji potez u prvoj četvrtini.
56:29
Nastavili su izabranici Svetislava Pešića da igraju dobro košarku i u drugoj deonici, kontrolisali igru pod oba obruča, u jednom trenutku estonski košarkaši su zapretili, ali na tome se i završilo.
Sve vreme je bila razlika preko 20 poena.
Ništa drugačija slika ni u nastavku utakmice, košarkaši Srbije su diktirali tempo, igrali lepršavo, čini se i neke taktičke zamisli spremali za naredne okršaje.
Pešić je sve igrače iskoristio, čini se i minutažu podelio kako treba, niko se nije isticao što se tiče tog segmenta u igri.
A, razlika je rasla iz minute u minut, Estonci su na mahove pokušavali da smanje razliku, imali veliku podršku sa tribina, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze odlične "orlove", koji su odigrali jednu kvalitetnu utakmicu, iako im je ovo bio prvi meč.
Ali, zalaganjem, požrtvovanošću, protokom lopte, zajedništvom, selektor Pešić može apsolutno biti zadovoljan, mada su svi ubeđeni da ova ekipa ima prostora za napredak, i da će se to dogoditi kako bude odmicao šampionat.
Do kraja utakmice ništa posebno se nije dešavalo, Kari je odmarao glavne igrače, a čini se da su i Estonci želeli što pre da se ovo završi i okrenu se narednim okršajima na šampionatu.
Njih već u petak očekuje duel protiv Letonije, dok naši momci igraju protiv Portugala (20.15 TV Premijum 1).
I postignuti poeni su dobro raspoređeni, čak petorica igrača su bili dvocifreni.
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Ostavite komentar