pre 2 sata 23: 00
Jovanović euforičan: Želim da budemo deo Evrope
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Spartaka rezultatom 93:81 u prvoj utakmici polufinala plej-ofa KLS.
Vozač Ferarija Šarl Lekler izjavio je da je zadovoljan trećim mestom na nedavnoj trci za Veliku nagrade Belgije i dodao da njegov tim sa osmehom odlazi na letnju pauzu u Formuli 1, prenosi Skaj sports.
Lekler je pre dva dana stigao do treće pozicije na stazi Spa-Frankoršamp iza vozača Red Bula Maksa Ferstapena i Serhija Pereza.
"To je zaista važno, zbog ovakve trke ćemo momci pored staze, ljudi u fabrici i ja sa osmehom otići na letnju pauzu. To nije baš potpuno srećno lice pošto smo i dalje vrlo daleko od Red Bula, a oni su cilj. Posle tako teškog početka, dobro je završiti prvi deo sezone na ovakav način", rekao je Lekler.
On se trenutno nalazi na petom mestu u generalnom plasmanu vozača sa 99 bodova, dok je njegov timski kolega Karlos Sainc sedmi sa 92.
"Mogao sam da se kladim da će nam staza u Budimpešti najviše odgovarati. A kada pogledate, bili smo jači u Belgiji nego što smo bili u Budimpešti. Moramo da shvatimo zbog čega je tako da bismo izvukli maksimum iz bolida u svakoj trci u drugom delu sezone", istakao je vozač Ferarija.
Do kraja šampionata ostalo je još 10 trka, a Ferari se nalazi na četvrtom mestu u generalnom plasmanu konstruktora sa 191 bodom. Red Bul je prvi sa 503.
Naredna trka u šampionatu F1 biće održana 25. avgusta za Veliku nagradu Holandije.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
04.12.2023 15: 01
Petoplasirani u poslednjoj sezoni Formule 1 ostaje na duže staze u italijanskom timu.
16.08.2023 17: 37
Šef ekipe Ferari u šampionatu Formule 1 ,Frederik Vaser, kritikovao je danas Šarla Leklera tvrdeći da impulsivne reakcije vozača iz Monaka štete italijanskom timu, prenosi "Gazeta delo Sport".
20.03.2023 16: 24
Lekler je na prvoj trci sezone za VN Bahrein odustao, dok je njegov timski kolega Karlos Sainc bio četvrti.
15.02.2023 08: 58
Italijanski tim prezentovao novi bolid "SF-23" sa kojim će nastupiti u predstojećem šampionatu Formule 1.
pre 8 sati 17: 05
Lider šampionata beži Britanci čak 115 poena u generalnom plasmanu.
13.06.2025 09: 45
Ako je po tradiciji, onda je sve na strani Hamiltona, ali pitaju se nešto i Meklarenovi vozači. Oskar Pjastri je u dosadašnjem delu sezone uspeo da upiše veoma dobre rezultate, među kojima je čak i pet pobeda, pa se sa pravom nalazi na vrhu karavana.
11.06.2025 17: 30
Ovog vikenda vozi se trka za VN Kanade. Od petka su na programu treninzi, zatim slede u subotu kvalifikacije, a trka ja zakazana za nedelju 15. jun od 20 časova uz prenos na TV Arena sport.
10.06.2025 18: 33
S obzirom da Razgatlioglu dolazi u Moto GP to znači da jedan od Pramakovih vozača odlazi, a za ovaj tim trenutno voze Džek Miler i Migel Oliveira.
Ostavite komentar