pre 19 minuta 20: 35
Himenez menja sredinu: Meksikanac napušta Fulam
Fudbaler Fulama Raul Himenez napustiće londonski klub po isteku ugovora, koji reprezentativcu Meksika ističe 30. juna ove godine, saopšteno je danas.
Tanjug/AP Photo/Eugene Hoshiko)
Formula 1 ostaje i opstaje na mlađima. Kimi Antoneli je u bolidu Mercedesa ove sezone pokazao da i jedan 19-godišnjak može da dominira, a Meklaren je napravio korak dalje. Senzacionalno je potpisao 11-godišnjeg Britanca Harija Vilijamsa, koji briljira u kartingu i nagoveštava veliki potencijal.
Dečak iz Češira, osvojio je britansko prvenstvo prošle godine, završio je kao peti na evropskom Voteresfift šampionatu. Ovi rezultati doneli su mu podršku Luisa Hamilton i Landa Norisa, koji su takođe od malih nogu bili u razvojnom programu F1.
Vilijams je ipak postao najmlađi koji je ušao u razvojni program. Primera radi, Hamilton je imao 13 godina kada su u Meklarenu prepoznali njegov talenat i uključili ga u program, a Noris (Voking) nepunih 17 godina.
"Hari je fantastičan karting vozač koji je do sada impresionirao i na nacionalnom i na međunarodnom nivou, tako da smo uzbuđeni što ćemo videti kako će se razvijati kao vozač Meklarena u budućnosti. Naš cilj je da izgradimo konstantan priliv talenata koji će se integrisati u naše trkačke programe F1. Ne želimo da mu postavljamo ciljeve i pravimo pritisak, želimo da uživa u kartingu i stekne maksimalno iskustvo, ali i da razume šta znači biti vozač Meklarena", rekao je Alesandro Aluni Bravi, poslovni direktor Meklarena, odgovoran za razvoj vozača.
Birtanac će se pridružiti postavi vozača u kojoj su Kristijan Kostoja, Madeo De Palo, Leonardo Fornaroli, Ela Hakinen, Ela Lojd, Pato O' Vard, Gregoar Sosi, Elsa Stivens, Dris Langendonk i Ričard Veršor.
"Srećan sam što se pridružujem Meklarenovom programu. Poznati su po svojoj sposobnosti da razvijaju talente, tako da je fantastično pridružiti se timu kako bih nastavio svoj napredak u kartingu, a u budućnosti i u trkama Formule. Radujem se što ću imati priliku da učim i napredujem", izjavio je i 11-godišnji Vilijams.
Svetsko prvenstvo u fudbalu je najvažniji marketinški poligon na svetu.
Najuzbudljivija atmosfera Svetskog prvenstva ne nalazi se u zemlji koja je domaćin turnira, već među navijačima čije reprezentacije igraju na terenu.
Radnici stadiona SoFi u blizini Los Anđelesa u petak su glasali za štrajk za veće plate, nedelju pre nego što bi na tom mestu trebalo da se odigra prva utakmica američke fudbalske reprezentacije na Svetskom prvenstvu.
Vreme neće stati samo za fudbalere i ljubitelje ovog sporta, već i za poslovnu zajednicu.
Zvezda Golden State Warriorsa Stephen Curry potpisao je ugovor o sponzorstvu s kompanijom Li Ning Co., čime je ovaj kineski gigant sportske opreme dobio jednog od najprepoznatljivijih ambasadora košarke na svetu.
05.06.2026 09: 45
Posebna pažnja ovog vikenda biće usmerena ka Landu Norisu, koji na stazu u Monte Karlu stiže sa lepim uspomenama. Britanac je na ulicama Kneževine već beležio zapažene rezultate, uključujući i pobedu, pa se nada da bi upravo Monako mogao da bude mesto njegovog povratka u pobedničku formu.
03.05.2026 19: 12
Sledeća trka vozi se u Kanadi 24. maja.
24.04.2026 11: 20
Te 2021. godine, upravo na ovoj stazi, Luis Hamilton je obezbedio svoj sedmi šampionski naslov u Formuli 1, čime je izjednačio rekord Mihaela Šumahera, dodatno učvrstivši istorijski značaj ovog takmičenja u Turskoj.
24.04.2026 10: 50
Četvorostruki svetski šampion izrazio je nezadovoljstvo novim pravilima koja stupaju na snagu od 2026. godine, a njegovo raspoloženje dodatno je pogoršano slabim početkom sezone.
07.06.2026 17: 32
Kimi Antoneli nastavlja da pomera granice mogućeg. Mladi Italijan je trijumfovao na Velikoj nagradi Monaka i na spektakularan način stigao do pete uzastopne pobede u šampionatu Formule 1, u trci koju je obeležilo čak sedam odustajanja i veliki broj tehničkih problema.
07.06.2026 16: 49
San je trajao svega 500 metara.
07.06.2026 16: 39
Vozač Aprilije na narednoj trci "platiće" zbog opasne vožnje i haosa koji je izazvao na startu osme trke sezone Moto GP šampionata.
07.06.2026 15: 19
Mark Markez okončao je uspešan vikend u Mađarskoj i to tako što je trijumfovao u osmoj trci u Moto GP sezoni.
Ostavite komentar