Kimi Antoneli Formula 1 Mercedes Ferari Šarl Lekler | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz automoto sporta

(VIDEO) Kimi Antoneli vladar Japana: Mercedesov tinejdžer preuzeo vođstvo u šampionatu, trku obeležio i incident

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

29.03.2026 08:58
Kimi Antoneli (AP Photo/Hiro Komae
Kimi Antoneli

Vozač Mercedesa, Kimi Antoneli, trijumfovao je na Velikoj nagradi Japana, trećoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1. Mladi Italijan je na legendarnoj stazi "Suzuki" upisao drugu pobedu zaredom, nakon trijumfa u Kini, a ujedno i drugu u karijeri. Antoneli je slavio sa desetak sekundi prednosti ispred Oskara Pjastrija u Meklarenu, koji je u Japanu odvozio prvi start ove sezone, nakon problema na prve dve trke. Na trećem mestu se našao Šarl Lekler iz Ferarija, koji je u direktnom okršaju nadmašio do tada vodećeg Džordža Rasela.

 

 

Trku je obeležio i težak udes Olivera Bermana iz Hasa, koji je odredio njen krajnji ishod. Mladi Britanac je izgubio kontrolu nad bolidom kada je naišao na Franka Kolapinta, takođe u Hasu, koji se kretao sporije i branio poziciju. Berman je izleteo sa staze, preleteo preko nje i udario u zaštitnu ogradu sa silinom od 50G. Srećom, prve informacije ukazuju da je prošao bez težih povreda, iako nije mogao da stoji odmah nakon udesa.

Do tog trenutka Pjastri je sigurno vodio, dok je Antoneli održavao fantastičan ritam na korišćenim pneumaticima. Izlazak bezbednosnog vozila omogućio je Italijanu da zameni pneumatike uz minimalni gubitak vremena u odnosu na rivale, preuzme vođstvo i zadrži ga nakon restarta. Od tada se vozač Mercedesa postepeno odvajao od konkurencije. Iza njih, Lekler je u borbi za podijum bio bolji od Rasela za četiri desetinke.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Šta Srbija zapravo gleda

Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.