Vozač Pramaka, Horhe Martin pobednik trke za VN Portugala

24.03.2024 16:28
Horhe Martin, pobednik trke za VN Portugala AP Photo/Manish Swarup
Horhe Martin, pobednik trke za VN Portugala

Trijumf na Velikoj nagradi Portugala ostvario je vozač Pramaka Horhe Martin na Dukatiju, dok je na drugom mestu završio osvajač pol pozicije Enea Bastijanini iz fabričke ekipe Dukatija.

Na veliko iznenađenje Pedro Akosta je završio na podijum u svojoj tek drugoj trci u kraljevskoj klasi, sa zaostatkom od 5,362 sekunde za pobednikom. Pet krugova pre kraja, debitant u najjačoj klasi je krenuo u napad i pretekao Banjanju, a do kraja trke sigurnom vožnjom zadržao je treću poziciju.

Na tri kruga do kraja, u velikoj borbi našli su se Frančesko Banjaja i Makr Markes, ali su vrlo brzo obojica završila van staze.

Četvrto mesto zauzeo je Bred Binder, a slede Džek Miler, Marko Bezeki, Fabio Kvartararo, Aleš Espargaro, Migel Olivera i Fabio di Đanantonio.

U generalnom plasmanu Moto GP vodi Horhe Martin sa 60 poena, drugi je Bred Binder sa 42, na trećem mestu je Enea Basijanini sa 39 bodova, dok aktuelni svetski prvak ima dva manje i nalazi se na četvrtom mestu. Pedro Akosta je peti sa 28 bodova.