
pre 1 sat 23: 20
Arsenal u januaru pušta Gabrijela Žezusa
Brazilac obaveštene da na zimu može slobodno da potraži novi klub.
Nova sezona u šampionatu Formule jedan počinje sutra prvim slobodnim treningom na stazi Albert park u Melburnu uoči Velike nagrade Australije, koja se vozi u nedelju od pet časova po srednjoevropskom vremenu.
Titulu u F1 brani vozač Red Bula Holanđanin Maks Ferstapen, koji je prošle sezone pobedio na devet trka. On je aktuelni četvorostruki svetski šampion, pošto je titule osvajao i 2021, 2022. i 2023. godine. Ferstapen je u karijeri zabeležio 63 pobede u šampionatu F1. Njegov timski kolega ove godine biće Novozelanđanin Lijam Loson.
Titulu u konkurenciji konstruktora brani Meklaren za koji će ove sezone voziti Britanac Lando Noris i Australijanac Oskar Pijastri. Oni će ove sezone biti jedan od dva velika konkzrenta Red Bulu jer je drugi - Ferari. Za ekipu "crnog konja" će ove sezone debitovati Britanac Luis Hamilton, koji je na kraju prošle sezone prešao iz Mercedesa u italijanski tim. Pored Hamiltona za ekipu Ferarija će voziti Šarl Lekler.
Iz drugog plana u borbu za postolja vrebaće Mercedes u čijim bolidima će biti Britanac Džordž Rasel i Italijan Andrea Kimi Antoneli, koji će ove sezone debitovati u F1. Za tim Aston Martin voziće Španac Fernando Alonso i Lens Strol iz Kanade. Alpin će predstavljati Francuz Pjer Gasli i Džek Duan iz Australije, a u ekipi Vilijamsa će biti Španac Karlos Sainc i Tajlanđanin Aleksander Albon.
Tim Kik Zauber predstavljaće iskusni nemački vozač Niko Hulkenberg i Brazilac Gabrijel Bortoleto, u Hasu će biti Francuz Esteban Okon i Britanac Oliver Berman, koji je prošle sezone debitovao u F1. Za ekipu Rejsing Buls voziće Francuz Isak Hađar i Japanac Juki Cunoda.
U novoj sezoni F1 biće vožene 24 trke, a šampionat će biti završen sedmog decembra Velikom nagradom Abu Dabija. Na šest staza biće vožene i sprint trke i to u Kini, Majamiju, Belgiji, Ostinu, Kataru i Brazilu.
Prvi slobodni trening uoči VN Australije na programu je sutra od 2.30 do 3.30 časova po centralnoevropskom vremenu, a drugi slobodni trening biće održan od šest do sedam sati. Treći slobodni trening je planiran za subotu od 2.30 do 3.30 časova, a zvanične kvalifikacije su zakazane za šest sati.
Raspored trka Formule 1 u sezoni 2025.
16. mart - VN Australije (Albert park)
23. mart - VN Kine (Šangaj)
6. april - VN Japana (Suzuka)
13. april - VN Bahreina (Bahrein)
20. april - VN Saudijske Arabije (Džeda komikl)
4. maj - VN Majamija (Majami autodrom)
18. maj - VN Emilija Romanje (Imola)
25. jun - VN Monaka (Monako)
1. jun - VN Španije (Montmelo, Katalunja)
15. jun - VN Kanade (Žil Vilneev)
29. jun - VN Austrije (Red bul ring)
6. jul - VN Velike Britanije (Silverston)
27. jul - VN Belgije (Spa-Frannkorkamps)
3. avgust - VN Mađarske (Hungaroring)
31. avgust - VN Holandije (Zandvort)
7. septembar - VN Italije (Monca)
21. septembar - VN Azerbejdžana (Baku)
5. oktobar - VN Singapura (Marina bej)
19. oktobar - VN SAD (Ostin)
26. oktobar - VN Meksika (Ermanos Rodrigez)
9. novembra - VN Sao Paula (Interlagos)
22. novembgar - VN Las Vegasa (Las Vegas Paradajz)
30. novembar - VN Katara (Lusail)
7. decembar - VN Abu Dabija (Jas Marina)
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
21.03.2025 10: 43
Vozač Ferarija startuje prvi u subotu (9.00) na sprint trci u Kini.
26.02.2025 09: 40
Novi vozač Ferarija će u danas imati prvi zvanični trening test u novom bolidu SF-25.
23.06.2024 17: 27
Maks Ferstapen bio je najbrži u Barseloni, drugo mesto prepalo je Landu Norisu, dok je Luis Hamilton prošao treći kroz cilj.
20.04.2024 10: 10
Vozač Red Bula, Holanđanin Maks Ferstapen pobedio je danas u sprint trci u Šangaju, uoči trke Formule jedan za Veliku nagradu Kine.
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 1d
pre 10 sati 14: 15
Sezona 2025. nije savršena za VR46, ali predstavlja značajan pomak u odnosu na 2024. godinu. Treba imati na umu da je ovo tek četvrta sezona VR46 u Moto GP, nakon debitantske 2022.
pre 13 sati 11: 28
Odmah nakon incidenta, vozač iz Riminija je priznao grešku i izvinio se Markezu, a obojica su se tada srela u medicinskom centru. Markez je kasnije na društvenim mrežama pozvao fanove da ne zameraju Italijanu, rekavši da su takve situacije deo sporta.
15.10.2025 18: 05
Britanski vozač Formule 1 i njegov mladi timski kolega, iz Italije, znaju u čijem bolidu čekaju sledeću sezonu.
14.10.2025 19: 29
Tim LCR Honda ovom odlukom kompletirao je vozačku postavu za sezonu 2026, a Brazilac će zameniti Tajlanđanina Somkiata Čantru, koji će karijeru nastaviti u Superbajku.
Ostavite komentar