pre 5 sati 00: 42
Mia Ristić korak bliže glavnom žrebu Grend slema
Srpska teniserka izborila je plasman u polufinale kvalifikacija za US open
Maxim Konankov/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Marina Spasić, jedna je od pet članova kluba "Car Dušan Silni" koji će nastupiti na UFC eventu u Beogradu. Ovog leta srpska borkinja dobila je poziv svetske MMA promocije, pa će 1. avgusta u Areni predstavljati Srbiju u duelu sa Stefani Lućijano iz Brazila.
U razgovoru sa ekipom Arene Fight, Beograđanka se prisetila trenutka kada je dobila poziv UFC-a, pa je sa našim kolegama podelila utiske kako je to izgledalo. Kako kaže Marina, u početku se nije nadala pozivu, čak je imala i druge borbe u planu, ali je na kraju otišlo sve u pravom smeru.
"Slegli su mi se utisci. O ovome sam sanjala godinama. Nadala sam se da će se desiti, ali dugo je sve bilo neizvesno. Moj menadžer mi je govorio da smo imali kontakt sa UFC-om preko Mika Mejnarda, ali je bilo veoma teško upasti u moju kategoriju. `Strovejt` je trenutno najpopunjenija kategorija i sve je dugo bilo u vazduhu.
U međuvremenu sam zakazala meč sa organizacijom BRAVE i praktično odustala od UFC-a. Mislila sam da od toga nema ništa, da imaju previše borkinja u mojoj kategoriji i da me neće pozvati. Ostalo je bilo svega šest nedelja do karda u Beogradu kada me je pozvao Pedro. Tada smo bili u Novom Sadu na večeri. Sa menadžerom sam u međuvremenu prekinula saradnju, a onda me je pozvao i rekao `potpisaćemo novi ugovor, jer upravo imam UFC ugovor sa četiri borbe na stolu.`", rekla je Marina.
Nastavila je u dahu, objasnivši kako je izgledalo slavlje u kafani.
"U tom trenutku nastalo je potpuno ludilo. Sara je zaplakala, Miran je vikao od sreće, cela kafana je slavila. Sve smo ispraznili. Nisam spavala dve noći od uzbuđenja.
Pred očima mi je prošao ceo život. Od trenutka kada sam počela da treniram kik-boks pa do danas. Trebalo mi je dva ili tri dana da dođem sebi i ponovo počnem normalno da treniram. Bila sam potpuno van sebe od sreće.
Mislim da sam prva Srpkinja koja je potpisala za UFC, rođena i odrasla ovde. Beograđanka sam, nisam odlazila u inostranstvo, već sam ovde gradila bazu. Koliko znam, nijednoj devojci sa naših prostora to nije pošlo za rukom."
Poziv je došao u pravom trenutku njene karijere.
"Srećna sam što je poziv stigao baš sada, a ne ranije. Danas sam mnogo zrelija i iskusnija nego što sam bila pre nekoliko godina. Posle toliko vremena provedenog u borilačkom sportu, mogu da kažem da potpuno poznajem sebe i svoje mogućnosti. Mnogo sam uložila i žrtvovala za ovaj sport, a sada je ostalo samo da to i dokažem u kavezu", rekla je Marina.
Podsetimo, ona će se u Beogradu boriti protiv Stefani Lućijano iz Brazila, koja je kartu za UFC dobila preko DW Kontender serije. Njen MMA skor je 7-2-1.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
04.08.2026 20: 23
Srpski teškaš prisetio se perioda karijere dok je nastupao u najvećoj MMA organizaciji.
04.08.2026 18: 33
Srpski teškaš smatra da je potpis devet regionalnih boraca u istom trenutku, presedan za UFC.
03.08.2026 11: 00
Srpska publika, Beograd i regionalni borci UFC spektakla, položili ispit - bez obzira što nisu baš svi otišli kućama zadovoljni.
02.08.2026 15: 21
Američki MMA borac oglasio se putem društvenih mreža nakon poraza od Uroša Medića.
pre 11 sati 19: 13
Edi Hern objasnio sporan mejl koji je isplivao u javnosti, gde je njegova promoterska kuća tražila još novca od Saudijaca.
pre 12 sati 17: 52
Leri Vils pokidao mišić tokom egzibicionog boks meča sa ruskim influenserom.
pre 21 sat 08: 35
Komarov je u finalu održanom u nedelju pobedio Italijana Nikoloza Kahelašvilija rezultatom 3:1. Nemeš je u repesažu pobedio
23.08.2026 11: 20
Popularna Brazilka jedina sa 30 ili više pobeda u ženskoj konkurenciji.
Ostavite komentar