Miloš Janičić napravio je najveći korak u dosadašnjoj karijeri. Crnogorski MMA borac potpisao je ugovor sa UFC organizacijom.
Popularna "Kobra" tako je stigla do najjače svetske MMA promocije i postala prvi borac iz Crne Gore koji će nastupiti pod okriljem UFC-a. Vest je potvrdio i sam Janičić, koji je na društvenim mrežama objavio fotografiju sa ugovorom i porukom da je istorija ispisana.
"Prvi UFC borac iz Crne Gore. Istorija je danas ispisana, Crna Gora ima prvog UFC borca. Naravno, u prvoj UFC borbi odmah ću nastupiti na glavnom delu priredbe, a to mogu samo posebni borci. Neka se malo odmore neki dušebrižnici", napisao je Janičić.
Prema informacijama "Fight Sitea", Janičićev debi trebalo bi da se dogodi 1. avgusta na UFC Fight Night priredbi u Beogradskoj areni. Spektakl u Srbiji predvodiće Uroš Medić i Danijel Rodrigez, dok će dolazak Janičića dodatno pojačati regionalni pečat istorijskog UFC događaja u Beogradu. A gledaoci TV Arena sport imaće priliku da u direktnom prenosu isprate ceo spektakl i borbe.
Janičić u UFC stiže posle velikog uspona na regionalnoj sceni.
U poslednjih godinu dana skrenuo je pažnju pobedom nad Markom Bojkovićem, a zatim nastavio seriju trijumfa, uključujući i ekspresnu pobedu u Majamiju, gde je za 44 sekunde savladao Tejlora Berlija.
Crnogorski borac ima profesionalni skor 19-3, a na "Tapology" profilu navodi se da je u seriji od osam uzastopnih pobeda.
Ime protivnika za debi još nije zvanično objavljeno, ali je jasno da će Janičić imati priliku da se predstavi na najvećoj sceni i to pred publikom u Beogradu, na prvoj UFC priredbi u Srbiji.
Ostavite komentar