pre 17 minuta 11: 58
Neprelazna prepreka i u Montrealu: Fonseka izbacio Ruda, i nije prvi put
Kanadski masters doneo je novo iznenađenje
Mikael Ona / Zuma Press / Profimedia
Povrede su sastavni deo svakog sporta, a ovog puta i razlog zašto će se 11. oktobra, u prenosu na TV Arena fight, glavna borba voditi promenjenog sastava. Glavna atrakcija je tu. Čarls Oliveira će ući u oktagon "Farmasi" arene u Riu de Žaneiru pred domaćom publikom, ali se neće boriti protiv Rafaela Fizijeva koji je morao da otkaže svoj nastup na ovom eventu.
U pitanju je neka tegoba koja muči Azerbejdžanca, doduše nepoznata. Manje od mesec dana pred event popularni "Do Bronks" čekaće novog, još nepoznatog, protivnika. Kao zamenu za Fizijeva trenutno se spominje Benoa Sen-Deni koji je pre svega dve nedelje davljenjem savladao Maurisija Rufija.
Taj potencijalan duel značajno bi promenio okolnosti pod kojim bi se meč igrao. Prvobitno je Oliveira trebao igrati protiv statistički slabijeg borca, koji se ne nalazi u toliko dobroj formi. U slučaju da Francuz stupi u oktagon Ria de Žaneira, biće to daleko raspoloženiji, jači i opasniji protivnik. Sen-Deni je daleko veći kandidat za titulu, a ovo bi mu bio najveći izazov do sada - sukob sa bivšim šampionom.
Iako će gledati da slavi, Oliveira je borac koji je u zalasku svoje karijere. Duel sa Topurijom naglasio je da će mu biti sve teže da konkuriše za pojas, te vrlo lako može postati bivši šampion kog Dejna Vajt "hrani" ambicioznim kontenderima. Ono što je njemu daleko bitnije jeste ponovni nastup pred domaćom publikom - što nije učinio od marta 2020. godine. Na upravi ove organizacije je da nađe protivnika za glavnu borbu, kako se niz UFC "suše" u Brazilu ne bi nastavio...
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
06.03.2025 22: 00
Sunaslovna borba ovog događaja umalo da bude otkazana, a event je spasio Rafael Fizijev koji je uskočio kao "leteća izmena".
01.08.2026 18: 47
Zadovoljstvo nije mogao da sakrije.
01.08.2026 18: 36
UFC spektakl u srpskoj prestonici.
18.06.2026 16: 54
Irac očekivao ovakav epilog šampionske borbe. Nije mu se dopao pristup Ilije Topurije na treninzima.
pre 15 sati 21: 02
Traženo je da se borba u Londonu održi dva časa iza ponoći, i to po LOKALNOM VREMENU.
pre 17 sati 19: 02
Alistar Overim sanirao je probleme sa povredama i spreman je za novu borbu.
pre 18 sati 18: 07
Irski MMA borac poslao poruku nakon što je uspešno operisao koleno.
05.08.2026 22: 33
Bivši PFL i Belator šampion biće novi član najveće MMA organizacije.
Ostavite komentar