pre 12 minuta 09: 40
Avramović baš nema sreće od dolaska u Dubai: Nova povreda i višenedeljna pauza
Srpski košarkaš Aleksa Avramović polomio rebro, pišu ruski mediji.
TV Arena Fight
Srpski reprezentativac Nemanja Blagojević još jednom je potvrdio da mu trenutno nema ravnog u amaterskom MMA-u, osvojivši zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u kategoriji do 97 kilograma, ubedljivo i dominantno, bez da je u bilo kom trenutku ostavio dilemu ko je najbolji borac planete u svom uzrastu.
Na šampionatu u Al Ainu Blagojević je delovao gotovo nestvarno – tri protivnika, tri brze pobede, gotovo bez da je primio ozbiljan udarac. U grupnoj fazi najpre je eliminisao Gruzina Nikolozija Džamašvilija za svega 29 sekundi anaconda gušenjem, potom Stefana Kuna za 36 sekundi – istom tehnikom, s potpisom koji je već ucrtano njegovo oružje.
U finalu ga je čekao Ukrajinac Jurij Hunder, ali ni on nije uspeo da zaustavi srpsko čudo. Borba je ušla u drugu rundu, ali samo na kratko – posle taktički zrelo odrađene prve deonice, Blagojević je u nastavku uhvatio priliku i borbu završio tehnikom Von Flue choke, posle svega 47 sekundi. Bio je to potez šampiona, prepoznatljiv samo za one koji u borbi razmišljaju nekoliko poteza unapred.
Ovom titulom Nemanja je potvrdio status najperspektivnijeg srpskog borca mlađe generacije. Posle prošlogodišnjih zlata na Svetskom i Evropskom prvenstvu, kao i srebra s ovogodišnjeg kontinentalnog šampionata gde je do pobede Ukrajinca došlo nakon sporne sudijske odluke, Blagojević je još jednom pokazao da je mentalno i fizički u potpunosti sazreo i da je iznad konkurencije u svojoj kategoriji.
Posebnu težinu njegovom uspehu daje činjenica da je manje od mesec dana pre početka prvenstva došlo do promene pravila i uvođenja nove težinske kategorije do 97 kilograma, u koju je morao da pređe sa ranijih 120. Bez imalo drame i bez traženja izgovora, Nemanja je spustio kategoriju niže, prilagodio se i dokazao da je šampion u svakom smislu te reči.
Osim Blagojevića, zlatom se u Al Ainu okitila i mlada Vasilija Borovićanin, koja je trijumfovala u kategoriji do 67 kilograma, pa se Srbija s ovog šampionata vraća bogatija za dve titule najboljih na svetu. Time je zbir medalja koje je reprezentacija Srbije osvojila na evropskim i svetskim takmičenjima od 2022. godine porastao na 33, a samo u 2025. godini već smo stigli do 13 odličja, i to pre nego što je seniorska selekcija uopšte zakoračila na svetski šampionat koji nas u septembru očekuje u Gruziji.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
20.02.2025 20: 10
Tim Srbije nastavlja sa velikim rezultatima na Evropskom prvenstvu u MMA, koje se održava u novobeogradskoj hali "Ranko Žeravica", ostvarivši tri nove pobede i osiguravši plasman svojih boraca u četvrtfinale nabrojnijeg kontinentalnog šampionata ikada organizovanog pod okriljem (IMMAF) Svetske MMA Federacije.
18.02.2025 14: 26
Zbog nesvakidašnje odluka sudija da prekinuti meč proglasi nerešenim, srpski as osvojio samo srebrnu medalju Evropskom prvenstvu u MMA.
14.08.2024 09: 15
Srpski MMA borac Nemanja Blagojević (16) postao je šampion sveta u kategoriji juniora (Youth A) do 120 kilograma na IMMAF Svetskom prvenstvu.
03.04.2024 11: 31
Srpski mladi borci Mateja Dekserović i Nemanja Blagojević okitili su se zlatnim medaljama,
pre 1 sat 08: 50
Momak iz Gane osvojio turnir poluteškaša u prestižnoj Glory organizaciji.
pre 1 sat 08: 25
Srpski kik bokser analizirao uzroke poraza u borbi protiv Majkla Boapee.
pre 11 sati 22: 48
Poznat žreb za turnir koji će se održati početkom februara 2026. godine.
pre 12 sati 21: 18
Srpski kik-bokser nije uspeo da se snađe na poslednjem ispitu u 2025. godini.
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
1 dan
Ostavite komentar