Vesti iz borilačkih veština

Aspinalu je dosta čekanja: Odustajem od Džona Džounsa, nek mu je srećna penzija

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

03.06.2025 11:20
Tom Aspinal uskoro može postati neprikosnoveni šampion teške kategorije Profimedia
Tom Aspinal uskoro može postati neprikosnoveni šampion teške kategorije

UFC MMA sladokusci širom sveta već dugo vremena čekaju borbu decenije. Dejna Vajt ju je već nekoliko puta najavljivao, ali kako stvari stoje od nje na kraju neće biti ništa. Meč između Džona Džounsa Toma Aspinala za unifikaciju pojasa teške kategorije ima sve manje šanse da se ostvari, što samo donosi nova pitanja o budućnosti najteže divizije u sportu.

Još od kada je Džouns savladao Stipeta Miočića, znalo se da je Aspinal sledeći. U međuvremenu je Britanac dobio privremeni pojas trijumfom nad Kurtisom Blejdsom i sada čeka priliku da zvanično postane najbolji teškaš. Došlo je do dosta prepreka u pregovorima za pojas, a Aspinal je na "Gud gaj bed gaj" podkastu poručio da su male šanse da se ova borba ostvari. 

Od kada je osvojio pojas, 32-godišnjak konstantno "pecka" Džounsa za kog sada već može da se smatra da "koči" diviziju. Prošlo je preko dve godine kako drži pojas teške kategorije (do 120 kilograma) a za to vreme odbranio ga je samo jedanput. Aspinal ga je u bezbroj navrata nagovarao da prihvati borbu, ali nema ni traga zvanične objave meča. 

Samim tim, Britanac se još jednom uputio na društvene mreže kako bi "prozvao" svog potencijalnog protivnika. U razgovoru sa bivšim UFC velikanima Danijelom Kormijeom i Čejlom Sonenom otkrio je da nema više toliko vere da će se ova borba obistiniti: 

"Džon Džouns je penzionisan. Želim mu sve najbolje u nastavku života i karijere, ali ja nastavljam dalje. Ja sam neprikosnoveni šampion sveta u teškoj kategoriji. Spreman sam da se borim sa bilo kim i ponovo pokrenem ovu diviziju. Svi smo previše čekali, a ostalim izazivačima je muka ove sitaucije. Svima ostalima je takođe muka, posebno navijačima. Samim tim, Džouns je u penziji i vreme je da nastavimo sa našim životima", poručio je Aspinal bez dlake na jeziku.

 

 

Ukoliko je prognoza Britanca tačna, Džouns će se penzionisati kao jedan od najboljih MMA boraca ikada. Tokom karijere je bio šampio poluteške i teške kategorije, usput stvorivši učinak od 28 pobeda i jedan poraz. Od 2011. godine svaka bitka koju je vodio bila je za pojas, a takođe je i takmičar sa najviše odbrana titule u istoriji UFC-a.