pre 28 sekundi 07: 55
Bivši fudbaler Partizana se vratio u srpski fudbal!
Iskusni defanzivac Aleksandar Miljković vraća se u srpski fudbal.
Profimedia
Ukrajinski bokser Aleksandar Usik i Britanac Danijel Duboa postigli su dogovor o meču za ujedinjenje bokserskih titula prvaka sveta u teškoj kategoriji, koji će biti održan 19. jula na stadionu "Vembli" u Londonu.
Duboa je šampion sveta u IBF kategoriji, dok je Usik vlasnik WBO, WBA i WBC titula. Usik je 19. maja 2024. godine u Rijadu pobedio Britanca Tajsona Fjurija i ujedinio titule svetskog šampiona u teškoj kategoriji u verzijama WBA, WBO, IBF i WBC.
Ukrajinac je potom u junu 2024. objavio da je odustao od odbrane titule u verziji IBF, a Duboa je proglašen za šampiona. Duboa je u septembru prošle godine odbranio IBF pojas pošto je pobedio Entonija Džošuu.
Usik je 22. decembra prošle godine u revanšu pobedio Fjurija i zadržao je titule svetskog šampiona u teškoj kategoriji u verzijama WBO, WBA i WBO.
"Zahvalan sam Bogu na prilici da se ponovo borim za neprikosnovenu titulu. Hvala ti, Danijele, što si čuvao moj IBF pojas - sada ga želim nazad", poručio je Usik.
Duboa i Usik su se borili 2023. godine u Vroclavu, a tada je pobedio ukrajinski bokser.
"Trebalo je da pobedim u prvoj borbi, ali mi je ta pobeda oduzeta odlukom sudije. Ovog puta neću praviti greške pred svojim narodom, na nacionalnom stadionu u svom rodnom gradu. Sada sam superiorniji i opasniji borac", naveo je Duboa.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
26.03.2026 13: 18
Novi šampioni Srbije postali su Strahinja Filić u konkurenciji juniora kategorije do 63 kg i Ostoja Drulović u konkurenciji kadeta do 38 kg. Maksim Kovačević je u konkurenciji kadeta do 42 kg osvojio srebrno odličje.
03.03.2026 16: 37
Janičić se sprema da ostvari svoj prvi profesionalni boks nastup, i to na "Balkan Boxing" događaju u organizaciji Bokserskog Saveza Srbije i Arena Channels Group.
23.02.2026 18: 41
Bokserska reprezentacija Srbije, koja se trenutno nalazi u Sočiju, nije večeras poletela za Beograd
13.02.2026 11: 00
Bivši svetski prvak u teškoj kategoriji poslednji put se povukao iz sporta nakon dva uzastopna poraza od Oleksandra Usika
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 5h
pre 14 sati 17: 24
Očekuje se da Janičić ima debi na događaju u "Beogradskoj areni", a poznato je i ime protivnika.
pre 18 sati 13: 22
Miloš Janičić napravio je najveći korak u dosadašnjoj karijeri. Crnogorski MMA borac potpisao je ugovor sa UFC organizacijom.
21.06.2026 21: 55
Bokseri Crvene zvezde ispisali su novu stranicu klupske istorije osvajanjem titule šampiona Srbije, pošto su u finalu plej-ofa Superlige savladali ekipu Kalista rezultatom 10:4.
19.06.2026 21: 45
Balkan Boxing 8 još jednom je pokazao da boks u regionu doživljava veliki uspon. Publika je tokom cele večeri uživala u vrhunskim mečevima, spektakularnim nokautima i sjajnim nastupima domaćih boraca, a događaj će se dugo pamtiti kao jedno od najuzbudljivijih bokserskih veče u regionu ove godine.
Ostavite komentar