pre 18 sekundi 19: 15
Argentina ne može bez Mesija, ali bukvalno: Čitajte ovu statistiku i divite se Lionelu
Neverovatan je broj parametara u kojima fudbaler Intera iz Majamija nema konkurenciju među svojim saigračima, na 23. Mundijalu.
Profimedia
Zakazao je Lion Edvards pred domaćom publikom. Ni podrška pune arene nije bila dovoljna za kvalitetan performans, a na kraju ga je Šon Brejdi zadavio u četvrtoj rundi glavne borbe UFC Fight Night događaja u Londonu.
TV Arena Fight je prenosila sjajan spektakl u glavnom gradu Engleske, gde su MMA sladokusci sa Starog kontinenta imali retku priliku da uživaju u najboljim borcima sveta bez čekanja zore. Jedina borba od pet rundi donela je sjajan performans u parteru. Brejdi je slavio u četvrtoj sjajnim davljenjem, a prethodno je pokazao dominaciju nad nekadašnjim šampionom veltervejt kategorije (do 77 kg). Bio je neumoran u obaranjima, a sjajno je nadoknadio manjak visine neverovatnim kardiom i velikom snagom.
Ovo je treća pobeda u nizu za 32-godišnjeg borca koji je upravo ostvario značajan skok na rang listi svoje divizije. Sa druge strane, Edvards pada u rezultatsku krizu koja ga sve više udaljava od pojasa koji je nedavno imao oko svog struka.
Oba borca bila su spremna na rat od prvog zvona. Šon Brejdi je bio željan da nanese štetu bivšem šampionu, a u početku nije uspeo da nanese nikakvu štetu bivšem šampionu. Edvards je koristio svoje iskustvo da uspostavi kontrolu nad prvom rundom, ali ga je protivnik iznenadio nekoliko puta kombinacijom direkt udaraca. Imao je Amerikanac potencijal da nanese veliku štetu "Rokiju", ali je Englez "otresao" pogotke koje je definitivno osetio.
Brejdi je u prvih pet minuta zadao više udaraca, a u finišu je uspeo i da spusti prvog izazivača za pojas na pod. Nastavio je 32-godišnjak gde je stao i u drugoj rundi. Odmah se zaleteo na Liona i ostvario "prednji maunt" poziciju. Ubrzo je oteo protivniku leđa koja je imao u kontroli do isteka 10. minuta borbe. Pokušavao je Amerikanac na razne načine da ostvari neku vrstu "sabmišna". Od davljenja do hvatova ruku, Brejdi nije uspeo da nađe nikakvo rešenje. Ipak, bodovno gledajući ova runda je apsolutno otišla u njegovu korist.
Uozbiljio se Edvards u nastavku, bio je svestan da lako može izgubiti ovaj meč ukoliko ne podigne tempo. Ipak, koliko god se on trudio Brejdi je bio daleko ažurniji na ovom meču. I u trećoj rundi je uspostavio kontrolu na podu i dodatno izmorio svog protivnika. Kulminacija je stigla u četvrtoj rundi, kada se strpljenje isplatilo. Iz ko zna kog pokušaja je ostvario novu kontrolu nad "Rokijem", a konačno je uhvatio "giljotinu" i naterao protivnika na predaju.
Ovim trijumfom Brejdi je zacementirao svoje mesto u vrhu veltervejt kategorije. Savladao je prvog izazivača i ostvario najveći trijumf svoje karijere.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
27.04.2026 15: 33
Pričalo se mesecima unazad, a sada je stigla i zvanična potvrda...
19.04.2026 16: 35
Gledajući formu Burnsa u poslednje tri godine, nije preveliko iznenađenje što se Brazilac povlači iz sporta.
12.04.2026 21: 30
Poluteška kategorija dobila je novog UFC šampiona - i to na kakav način...
06.04.2026 17: 31
Jedan je od najboljih boraca svih vremena ali ne može da izbegne neki konflikt, bilo to sa protivnikom ili običnim čovekom na ulici.
YouTube
pre 19h
YouTube
pre 21h
YouTube
pre 1d
pre 1 sat 18: 04
Novo oglašavanje iz Amerike, prvo Dejna Vajt, pa sada i Uroš Medić.
pre 2 sata 17: 14
Kamaru Usman ulazi u UFC okgaton ovog vikenda, gde se sastaje sa bivšim šampionom - Drikusom Du Plesijem.
pre 21 sat 22: 09
Jan Blahovič planirao da nastupi na UFC eventu u Abu Dabiju umesto na događaju u Beogradskoj areni.
pre 22 sata 20: 37
Jan Blahovič će dobiti novog protivnika, pošto je Bogdan Guskov prihvatio da bude zamena na događaju u Abu Dabiju.
Ostavite komentar