
pre 16 minuta 11: 23
Kreće trka za NBA šampiona: Denver i Indijana stali u red za potpis Ala Horforda
Nagetsi našli rešenje na poziciji rezervnog centra?
Nakon što je nokautirao našeg Uroša Medića na UFC eventu koji ste premijerno sinoć mogli da pratite na Areni Fight, Punahele Sorijano izneo je utiske posle meča i otkrio kakav mu je plan bio pred borbu u oktagonu sa Novosađaninom.
Podsetimo, meč je okončan već u prvoj rundi, dok je Sorijano slavio tehničkim nokautom posle tačno 31 sekunde nanevši srpskom borcu treći poraz u karijeri.
"Osećaj posle pobede je neverovatan. Bio sam pod ozbiljnim stresom pred samu borbu. Čitav kamp je bio poprilično težak i naporan. Suočavao sam se sa raznim problemima i mnogo mi je drago što se na kraju sve isplatilo", rekao je Amerikanac koji je sinoć upisao 11. pobedu u oktagonu
Ne krije momak sa Havaja da je sredinom kampa doživeo povredu vrata koja mu je ultimativno promenila "game plan" protiv Medića.
"Imao sam veliki problem sa vratom. Poslenjih mesec dana kampa nisam se ni rvao. Nije kao da sam imao izbora, a planirao sam da odvučem borbu sa Medićem na zemlju", rekao je Sorijano i dodao:
"Postojali su dani kada nisam mogao ni da ustanem iz kreveta. Pokušaj da podignem glavu sa jastuka pričinjavao mi je velike nelagode, jednostavno jedna gadna situacija. Ali, hvala Bogu, prošlo je na kraju sve kako treba."
Plašio se Sorijano da ne završi kao Tim Mins u prošloj borbi, kada ga je Medić nokautirao aperkatom.
"Izašao je sa nekim lepim potezima. Planirao sam da se rvem sa njim. Brzo se kretao, jako je agilan i samo sam se plašio da ne popijem taj aperkat sa kojim je završio prošlog borca. To mi je bilo najviše na umu i toga sam se pribojavao", dodao je Amerikanac koji je i pre borbi sa Medićem dao puno lepih izjava na račun srpskog borca.
Inače, Uroš Medić "popio" je sinoć prvi nokaut u karijeri. Prethodna dva (i jedina) poraza doživeo je posle gušenja, dok je svih 10 pobeda u oktaginu završio posle prekida.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
29.05.2025 21: 33
Zbog zdravstvenih problema nećemo gledati srpskog MMA borca u oktagonu iduće nedelje.
05.05.2025 19: 20
Italijani pišu - Kejlin "Chaos Vilijams", borba početkom juna u Njujarku.
08.06.2025 22: 05
Supruga poznatog MMA borca objavila loše vesti.
08.06.2025 14: 25
Šon O`Mali nije uspeo da povrati pojas nakon što je izgubio titulu sredinom septembra.
08.06.2025 22: 05
Supruga poznatog MMA borca objavila loše vesti.
08.06.2025 14: 25
Šon O`Mali nije uspeo da povrati pojas nakon što je izgubio titulu sredinom septembra.
07.06.2025 12: 16
TV Arena Fight večeras prenosi novi UFC događaj, na kom će borilački sladokusci imati priliku da uživaju u dve šampionske borbe.
03.06.2025 11: 20
Tom Aspinal uskoro može postati neprikosnoveni šampion teške kategorije
Ostavite komentar