
pre 4 sata 23: 00
Srbija lagano "preplivala" Rumuniju: Počeo pripremni vaterpolo turnir u Šapcu
Trostruki uzastopni olimpijski šampion nije imao problema protiv komšijske selekcije.
Američka YouTube zvezda, Džejk Pol, zabeležio je svoju desetu pobedu u boksing karijeri, pošto je u noći za nama nokautirao Majka Perija na ezgibiciji održanoj u Majamiju.
Posle odlaganja "borbe veka" sa Majkom Tajsonom, Majk Peri, MMA borac i zvezda popularne BKFC (Bare Knuckle) organizacije, uskočio je kao zamena za popularnog "Iron Mike-a", ali nije imao snage da izdrži meč u kruzer kategoriji (do 91kg) predviđen na osam rundi sa Džejkom Polom.
Čak osam centimetara viši Pol, tri puta je slao Perija na pod, da bi nakon serije udaraca u šestoj rundi, dobio i 10. meč u svojoj boksing karijeri.
Nakon pobede, Pol je naglasio da se sada sprema za 15. novembar i okršaj sa Tajsonom, koji je prvobitno odložen zbog zapaljenja čira 58-godišnjeg Amerikanca.
"Peri je veoma žestok, ali ja prosto prejako udaram i naneo sam mu previše štete. Tajsone, sledeći si, rekao je posle pobede Džejk Pol, koji je takođe prozvao i UFC šampiona u dve kategorije Aleksu "Poatang" Pereiru.
Boksersku karijeru, podsetimo, Pol je počeo pre samo četiri godine, a nakon marljivog rada sa nekim od najvećih stručnjaka plemenite veštine, ubrzo je primećen i van okvira YouTube-a.
Do sada je upisao 10 trijumfa uz sedam nokauta, pobedivši na tom putu neka jaka imena iz MMA sveta, a jedini poraz u karijeri doživeo je od Tomija Fjurija, mlađeg brata pozatijeg Tajsona Fjurija - "Kralja Cigana".
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
12.03.2025 20: 00
Četiri od pet bokserki iz Srbije danas obezbedilo plasman u četvrfinale Svetskog prvenstva u Nišu.
12.03.2025 16: 40
Srpska bokserka slavila u niškom "Čairu" jednoglasnom odlukom sudija.
11.03.2025 15: 53
Ruska bokserska koja se bori pod zastavom Srbije slavila jednoglasnom odlukom sudija - 5:0.
11.03.2025 11: 48
Bokserski spektakl iz Niša pratite danas od 14.00 na Areni Fight.
12.06.2025 21: 53
Kamaru Usman pokušaće da prekine seriju od tri poraza uzastopce u meču protiv Hoakina Baklija ovog vikenda.
11.06.2025 20: 54
Gruzijski šampion slavio prekidom u trećoj rundi.
10.06.2025 16: 00
Džastin Gejči jedan je od najboljih boraca u UFC-u.
08.06.2025 22: 05
Supruga poznatog MMA borca objavila loše vesti.
Ostavite komentar