Novi Beograd tek u finišu slomio otpor Jadrana iz Herceg Novog

27.03.2024 21:35
Nikola Jakšić, VK Novi Beograd MN Press
Nikola Jakšić, VK Novi Beograd

Vaterpolisti Novog Beograda posle velike borbe pobedili su Jadran iz Herceg Novog 15:13 (4:3, 3:3, 4:5, 4:2) u prvom kolu završnog turnira Regionale lige za plasman od prvog do petog mesta i nastavili trku sa Jugom za naslov.

Kada su izabranici Živka Gocića poveli 6:3, činilo se da će lako savladati disciplinovanu i borbenu ekipu iz Herceg Novog. Međutim, usledio je odgovor Jadrana, pa se u poslednju četvrtinu ušlo u egalu 11:11.

Odličnom odbranom, pa golovima Miroslava Perkovića i Nikole Jakšića, Novi Beograd je poveo 13:11, ali nije iskoristio još dva napada, pa je rival preko Holoda smanjio na 12:13. Međutim, usledili su pogoci Jakšića, pa Vlahopulosa i na 47 sekundi pre kraja sve je bilo rešeno.

Kod Novog Beograda, Nikola Jakšić i Alvaro Granados Ortega postigli su po tri gola, po dva su dodali Perković i Vlahopulos, po jedan Martinović, Skumpakis, Drašović, Filip Filipović i Lukić. Ivan Nagaev je sa tri pogotka bio najefiksniji u ekipi Jadrana, Radović, Vujović, Stupar i Holod su postigli po dva, Vukičević i Gojković po jedan pogodak.

U razigravaju od 6. do 8. mesta u Regionalnoj ligi, Radnički kiz Kragujevca je izgubio od Solarisa 14:13 i to golom Vrdoljaka na minut i po pore kraja. Radnički je jurio minus od tri gola, uspeo da izjednali na 13:13, ali ne i da sačuva makar bod. U borbi za opstanak (od 9. do 12. mesta), Šabac pobedio Mornar 13:9.