23.07.2023 08:55
Čelsi za jedan "hitac" bolji u goleadi sa Brajtonom: Engleski spektakl za Amerikance Tanjug/AP Photo

Fudbaleri Čelsija i Brajtona odigrali su prijateljsku utakmicu po meri i ukusu ljubitelja ove igre, a u njihovoj goleadi na prijateljskom meču i pobedi "plavaca" najviše su uživali gledaoci na tribinama jednog od stadiona u Filadelfiji - 4:3.

Sve do 60. minuta i (ne)spornog isključenja Van Hekea, potonji gubitnik odolevao je rivalu iz Premijer lige, da bi taj važan detalj prelomio susret u korist ekipe iz Londona. Brajton je poveo preko Danija Vilbeka u 13. minutu, Kristofer Nkunku poništio njegov trud (19), da bi usledila tri vezana gola Čelsija.

U strelce su se upisali Mihajlo Mudrik (65), Konor Galager (72) i Nikolas Džekson (76), posle čega se dalo naslutiti slavlje ekipe Maurisija Poketina. Iako brojčano oslabljen, Brajton je uspeo da zakuva stvari, međutim nisu mu bili dovoljne iskorišćene šanse Žoaa Pedra (79, penal) i Denisa Undava (89).