Završeno je i poslednje kolo grupne faze Lige konferencija. Ranije u toku dana saznali smo rasplet u grupama E, F, G i H, dok smo u večernjem terminu dobili imena učesnika nokaut faze za grupe A, B i D.
A, to su: Lil, Slovan, Makabi Tel Aviv, Gent, Klub Briž i Bodo/Glimt.
Lil je posle pobede od 2:0 nad Klaksvikom potvrdio lidersku poziciju u grupi A, gde je plasman u dalji krug obezbedio i Slovan, uprkos porazu od Olimpije 2:1 u Češkoj, gde je, iznenađujuće, bivši golman Crvene zvezde, a sada čuvar mreže Slovana, Milan Borjan, dobio crveni karon pošto je napravio faul kao poslednji igrač odbrane.
Iz grupe B dalje su prošli Makabi iz Tel Aviva i Gent, koji su još od ranije obezbedili plasman u eliminacionu rundu, da bi posle večerašnje pobede izraelskog tima (3:1) u međusobnom duelu, odlučeno ko će sa liderske pozicije.
U grupi D, takođe nije bilo iznenađenja. Klub Briž je sa 16 od maksimalnih 18 bodova, zauzeo vodeću poziciju, dok je na drugom mestu Bodo/Glimt.
Direktan plasman u osmini finala Lige konferencije obezbedili su: Lil, Makabi TA, Plzenj, Briž, Aston Vila, Fiorentina, PAOK i Fenerbahče.
U šesnaestini finala igraće: Slovan, Gent, Dinamo Zagreb, Bodo Glimt, Legija, Ferencvaroš, Ajntraht Frankfurt i Ludogorec (LK), odnosno Olimpijakos, Ajaks, Betis, Šturm, Rojal Union, Makabi Haifa, Servet i Molde (LE).
reb šesnaestine finala UEFA Lige konferencije obaviće se u ponedeljak 18. decembra od 14.00 časova, a mečevi se igraju 15. i 22. februara.
Liga konferencija, 6. kolo
Grupa A
Lil – Klaksvik 1:0 (1:0)
/Jazici 29/
Slovan – Olimpija 1:2 (1:1)
/Blekman 27 - Lukas 17, 58/
Grupa B
Makabi – Gent 3:1 (2:0)
/Kanikovski 9, Zahavi 24, 61 - De Sart 49/
Zorja – Brejdablik 4:0 (3:0)
/Gerero 2, Muminović 11, Mićin 19, Gorbah 76/
Grupa D
Klub Briž – Bodo Glimt 3:1 (1:0)
/Nusa 26, Tijago 58, Mehele 89 - Pelegrino 57/
Lugano – Bešiktaš 0:1 (0:1)
/Hajrizi 36/
Grupa E
Legija – AZ Alkmar 2:0 (1:0)
/Ribeiro 34, Kramer 81/
Zrinjski – Aston Vila 1:1 (0:0)
/Malekinušić 87 - Zaniolo 61/
Grupa F
Ferencvaroš – Fiorentina 1:1 (0:0)
/Zahariesen 49 - Ranijeri 73/
Genk – Čukarički 2:0 (1:0)
/Hejnen 20, Pejtsil 57/
Grupa G
Aberdin – Ajntraht 2:0 (1:0)
/Duk 41, Sokler 74/
PAOK – HJK Helsinki 4:2 (1:1)
/Ozdoev 37, Konstantelias 47, Toivio 53 a.g, Murg 85 - Radulović 6, Hetemaj 90 pen/
Grupa H
enerbahče – Sparta 4:0 (1:0)
/Kadioglu 36, Tadić pen 48, Džeko 60, 61/
Ludogorec – Nordsjeland 1:0 (0:0)
/Pjotrovski 79/
Ostavite komentar