Spartak sve rešio u prvom poluvremenu i pobedio Radnički iz Niša, Javor u 93. minutu do pobede protiv Radnika

Autor: Kosta Simetić

07.05.2024 19:56
Fudbaleri Spartaka MN Press
Fudbaleri Spartaka

Fudbaleri Spartaka iz Subotice nadigrali su na domaćem terenu ekipu niškog Radničkog 3:1 (3:0) u 34. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Bila je ovo četvrta runda plej-auta, a ovim trijumfom Subotičani su napravili korak ka opstanku u elitnom rangu srpskog fudbala.

Ekipa sa severa naše zemlje povela je već u trečem minutu kada je Mihajlo Bogićević pronašao Andreja Todorskog, a ovaj zakucao loptu u mrežu gostiju.

Na 2:0 povisio je Stefan Tomović u 27. minutu, a asistenciju je upisao Ognjen Mudrinski. Pogodak koji je rešio pitanje pobednika delo je Jovana Lukića u nadoknadi prvog poluvremena, a ovoga puta Tomović je bio u ulozi asistenta.

Gol nade za Radnički postigao je Stefan Vukić i 72. minutu nakon prave, školske akcije Nišlija, koje u finišu ipak nisu mogle da naprave veliki podvig.