12.02.2023 17:10
Monca je nezadrživa u ovoj godini, Donati osvojio Bolonju za osmi vezani meč bez poraza u Seriji A Tanjug/Claudio Grassi/LaPresse via AP

Monca ne staje, na "Renati Dal Ari" u Bolonji golom Đulija Donatija u 25. minutu ostvarili su veliku pobedu 1:0 (1:0) u 22. kolu Serije A i nastavili seriju od osam vezanim mečeva bez poraza. Poslenji put su igrači Monce poraženi 10. novembra prošle godine u Rimu od Lacija (1:0).

Posle srećnog remija potiv Sampdorije iz penala u devetom minutu nadokande, ekipa Monce je dobro ušla u meč protiv Bolonje i posle akcije Petanje, odbitak je u mrežu poslao Donati. Tražili su domaćini penal desetak minuta kasnije, sudija je gledao VAR i procenio da Sensi nije igrao rukom.

U nastavku meča Bolonja se svojski trudila da izbegne poraz kod kuće. Rikardo Orsolini je u 52. i 72. minutu uputio dva odlična udarca, ali je Mikele Di Gregorio sačuvao mrežu.

Na kraju je tim Samuela Vinjata uspeo da se odbrani i izjednači sa domaćinom po broju osvojenih bodova. Dele deveto mesto.